Webnoviny - Svet

Česká kapela Nightwork sa nechala zatvoriť do zoo

WEBNOVINY.SK

PRAHA 30. augusta (WEBNOVINY) – Recesistická kapela Nightwork začala pracovať na novej nahrávke. V rozhovore pre agentúru SITA to potvrdil gitarista Jakub Prachař.

„Aktuálne vydávame DVD z krstu, ktorý prebehol v Incheba Aréne v Prahe, pripravujeme jesenné turné a chystáme nový album,“ prezradil.

Šesťčlenná formácia sa tak rozhodla po tom, ako strávila noc v pražskej zoo. „Nechali sme sa tam zavrieť, pretože sme krstili gorilu. Osobne som to navrhol jednému pánovi odtiaľ, keďže tam majú všetky možné zvieratá, no Homo Sapiens im chýba. Myslím však, že to malo zmysel – jednak sme si tam zahrali koncert a pritom som si splnil svoj detský sen prespať v zoo,“ podotkol Prachař na margo charitatívnej akcie ‘Homo Sapiens v ZOO, aneb kapela Nightwork ve vlastním výběhu’.

Kapela sa v rámci avizovaného jesenného turné predstaví aj v metropole Slovenska, konkrétne 25. novembra v Ateliéri Babylon. „Je to vlastne druhý raz, čo vyjdeme s kapelou za hranice. Prvý raz to bolo v Grécku pre českých turistov, takže sme na slovenské publikum naozaj zvedaví,“ dodal gitarista.

Okrem koncertov však Nightwork natočili i nový videoklip, ktorý vznikol v rámci akcie na podporu čítania. Podľa slov Prachařa je pre celú skupinu dôležitý aj tento rozmer hudby. „Humor pomáha, a tak sme sa rozhodli natočiť klip s krátkym predfilmom na štýl Montyho Pythona. Sme radi, ak môžeme pomôcť dobrej veci,“ uzavrel.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM