Zo zahraničia

Česko opäť zavedie rúška! Kde bude ich nosenie povinné?

Zavedenie preventívneho ochranného opatrenia je naplánované na začiatok školského roka zo strategických dôvodov

Ilustračný obrázok k článku Česko opäť zavedie rúška! Kde bude ich nosenie povinné?
Zdroj: TASR/AP

Česko od 1. septembra opätovne zavedie povinné nosenie ochranných rúšok v hromadnej doprave a v interiéroch verejných budov. Informovala o tom na Twitteri spravodajská televízia ČT24.

Dva milióny žiakov

Toto nariadenie bude platiť v obchodoch, na úradoch, aj v školách mimo tried, oznámil český minister zdravotníctva Adam Vojtěch po zasadnutí vládnej rady pre zdravotné riziká.

Zavedenie preventívneho ochranného opatrenia je naplánované na začiatok školského roka zo strategických dôvodov, keďže dva milióny žiakov sa vracajú do škôl a vtedy „začne byť omnoho väčší sociálny kontakt medzi ľuďmi,“ doplnil minister.

Nosiť rúško však nebude povinné v reštauráciách ani na pracoviskách.

„V stravovacích zariadeniach človek väčšinu času logicky rúško nemá. Chceme to dať tam, kde to dáva najväčší zmysel,“ povedal Vojtěch, ktorého cituje český portál Novinky.cz.

Vysoké čísla

Šéf českého rezortu zdravotníctva zároveň oznámil, že rúška budú musieť mať povinne nasadené aj návštevníci hromadných podujatí, ktoré sa budú konať v interiéri. Tie majú naďalej obmedzenú účasť len na maximálne 500 osôb, zatiaľ čo vonkajšie akcie majú povolenú kapacitu 1000 ľudí.

Česko hlási za nedeľu (16. augusta) 121 nových potvrdených prípadov nákazy koronavirem. V súčasnosti s infekciou bojuje 5816 pacientov. Celkovo sa od začiatku pandémie nakazilo viac ako 20-tisíc ľudí, približne 70 percent z nich sa už uzdravilo.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM