Webnoviny - Svet

Cestári v Trnave nasadili všetky mechanizmy

WEBNOVINY.SK

sneh_bratislava Foto: SITA

TRNAVA 18. januára (WEBNOVINY) – Cestári z firiem TT-Komfort a A.S.A. Trnava odstraňujú sneh z mestských komunikácií od 5:00. V teréne je v súčasnosti všetkých 16 mechanizmov a 12 pracovníkov, ktorí ručne dočisťujú chodníky i autobusové zastávky. Ako informovala Gabriela Slamková z odboru dopravy a komunálnych služieb mestského úradu v Trnave, všetky cesty, aj tie menej dôležité, odhrnuli a následne posypali. V súčasnosti ich prechádzajú druhýkrát. Pre neustále sneženie sa napriek tomu na niektorých cestách nachádza vrstva kašovitého alebo ujazdeného snehu. „Nezaznamenali sme však žiadnu sťažnosť od obyvateľov,“ uviedla Slamková. Pracovať budú podľa nej až kým neprestane snežiť.

Údržbu 243 kilometrov miestnych komunikácií a chodníkov a 117-tisíc metrov štvorcových parkovísk a námestí zabezpečujú firmy TT-Komfort s.r.o. a A.S.A. Trnava s.r.o. Trnava, ktoré majú spolu 16 zariadení na posýpanie ciest a odhŕňanie snehu. V prípade potreby má mesto zmluvu aj s externými dodávateľmi.

Údržbu ciest prvej, druhej a tretej triedy, ktoré prechádzajú Trnavou, má na starosti Správa a údržba ciest Trnavského kraja. Dnes ráno boli hlavné cestné ťahy odhrnuté.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM