Webnoviny - Svet

Cesty sú šmykľavé, padá mrznúci dážď a tvoria sa záveje

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 19. januára (WEBNOVINY) – Vo štvrtok sa na juhu, juhozápade a západe Slovenska môže tvoriť poľadovica, hlavne na mokrých a vlhkých vozovkách, či na mostoch.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa.

Šmykľavé cesty sú najmä na západnom Slovensku, na Záhorí a juhu stredného Slovenska. Mrznúci dážď padá aj na východnom Slovensku. Vo štvrtok treba rátať aj so silným vetrom, ktorý spôsobí vytváranie závejov a snehových jazykov. V severných oblastiach bude husto snežiť. Na niektorých hornatejších miestach môže na vozovku napadnúť okolo päť centimetrov nového snehu.

Záveje sa očakávajú spolu s poľadovicou aj na Strednom Pohroní a Hornom Ponitrí. V regiónoch Horehronie, Turiec, Liptov, Orava, Kysuce, Spiš, Šariš, severovýchod a východ Slovenska ústav okrem snehu a snehových jazykov a závejom varuje aj pred silným vetrom s rýchlosťou 20 –26 m/s.

Predpoveď počasia na štvrtok

Najvyššia denná teplota vystúpi vo štvrtok na –2 až +3 stupne Celzia, na juhozápade bude okolo piatich stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo –3 stupňov.

Fúkať bude prevažne západný vietor 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h), miestami v nárazoch na juhozápade, v Podtatranskej kotline a aj na Orave okolo 12 m/s (45 km/h). Na východe, okrem Spiša, zafúka južný vietor do 4 m/s (15 km/h). Na hrebeňoch hôr bude fúkať prudký až búrlivý vietor.

Na severnom a strednom Slovensku sa miestami očakáva najmä v horských oblastiach, tvorba snehových jazykov a závejov.

Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM