Webnoviny - Svet

Chára už bez brady, Stanleyho pohár povozili aj v kočíku

WEBNOVINY.SK

Kapitán Bostonu Zdeno CháraIlustračné foto SITA/APBOSTON 17. júna (WEBNOVINY) – Kapitán hokejových Boston Bruins Zdeno Chára, ktorý si naplno užíva chvíle so Stanleyho pohárom, prišiel vo štvrtok o svoju hustú bradu. Počas 2,5 mesiaca ctil hokejovú tradíciu a neholil sa, po skončení sezóny medzi prvými vyhľadal holiča. Pocty ostrihať Chárovu bradu sa dostalo Richiemu Firicanovi. Kapitán Bruins sa do jeho holičstva vybral podľa svedectva susedov pre denník Boston Herald na bicykli. „Brada mu rástla 2,5 mesiaca, už bola poriadne hustá. Misia sa však skončila a mohla ísť dolu. Musel som najskôr použiť poriadne veľké a ostré nožnice pred tým, ako som ho oholil,“ povedal pre Boston Herald Firicano, ktorého Chára následne pozval s ďalšími zamestnancami odfotiť sa so Stanleyho pohárom.

Chára si zobral pohár k sebe domov

Hráči ho najskôr ukázali po prílete z Vancouveru stovkám fanúšikov pred halou TD Garden, povozili ho ulicami mesta aj v detskom kočíku, odfotili sa s ním s množstvom záujemcov a večer strávili s posvätným hokejovým grálom v jednom z miestnych barov. Väčšinu dňa mal Stanleyho pohár vo svojej úschove ako kapitán Zdeno Chára, ktorý ho zobral k sebe domov. Jeho suseda Theresa Russová zažila ráno cestou k zubárovi menší šok. „Môj sused prišiel domov so Stanleyho pohárom v zadnej časti svojho auta,“ popísala pre Herald svoje prekvapenie Russová. Chára sa pred svojím domom odfotil s každým záujemcom a fanúšikom sa ochotne podpisoval.

Stanleyho pohár na sedadle Chárovho auta.Foto: SITA, AP

Podvečer mal Chára spoločne s kolegom z obrany Andrewom Ferencom naložiť pohár do detského kočíka a odviezť ho do jedného z barov, kde sa stretli hráči z úspešného mužstva.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM