Regióny

Chcete, aby sa deti viac hýbali? Takto im môžete pomôcť

Sedenie v škole, sedenie doma pri počítači a často aj sedenie pri presunoch z miesta na miesto – takto neraz vyzerá deň školáka. Slovenské deti sa potrebujú rozhýbať, a pritom vôbec nemusí ísť o špičkové výkony. Ako na to?

Ilustračný obrázok k článku Chcete, aby sa deti viac hýbali? Takto im môžete pomôcť
Zdroj: Raiffeisen banka

Aj v tejto oblasti podáva pomocnú ruku program Gesto pre mesto od Raiffeisen banky. Vďaka pohybu človeku lepšie slúži zdravie, je v psychickej pohode, ale deti dokáže naučiť ešte oveľa viac. Zlepšujú sa v komunikácii, obohacujú ich pocity z výhry, ale aj z prehry. Prostredníctvom športu sa učia fungovať v tíme či organizačným schopnostiam. A najmä, pohyb bude pre ne prirodzený a je vyššia pravdepodobnosť, že sa mu budú rady venovať aj v dospelosti. Pritom vôbec nemusí ísť o vrcholový šport.

Ako na to?

Niekedy dokážu lásku k športu podnietiť napríklad rôzne krúžky či dobre vedené hodiny telesnej výchovy s vhodnými pomôckami. Kde je chuť, však nemusia byť vždy peniaze. A len ťažko naučíte hrať deti napríklad volejbal, keď nemáte sieť a loptu. Našťastie, na dobré nápady sa peniaze nakoniec často nájdu, a tak je to aj v tomto prípade. V rámci programu Gesto pre mesto od Raiffeisen banky môžete teraz získať finančnú podporu vo výške 1 000 eur aj pre vašu školu, škôlku či krúžok. Zapojte sa so svojím projektom a získajte financie na svoj nápad aj vy.

Prihláste svoj projekt

Projekt môžu prihlásiť školy, škôlky, mimovládne neziskové organizácie či mestá a obce, ako aj verejné inštitúcie, ktoré svojou činnosťou vykonávajú verejnoprospešný účel. Môžete prostredníctvom nich napríklad zabezpečiť škole či škôlke nové futbalové bránky, trávu alebo antuku na ihrisko, prípadne žinenky. Inde zas treba peniaze na organizáciu turnaja alebo nové dresy. Nápad na podporu a rozvoj telesnej kultúry a športu môžete veľmi jednoducho prihlásiť na stránke Gestopremesto.sk do 15. augusta 2018.

PRIHLÁS SVOJ PROJEKT

O víťazovi rozhodne hlasovanie

Za najlepšie projekty v každom kraji bude hlasovať verejnosť a rozhodne, ktoré 3 myšlienky v rámci daného kraja získajú 1 000 eur. Hlasovať možno od 1. do 30. 9. 2018 vyplnením jednoduchého formulára na Gestopremesto.sk. Hlasovať môžu ľudia starší ako 18 rokov, každý môže hlasovať iba jeden krát. Stačí teda získať dostatok podporovateľov a 1 000 eur pôjde práve na váš nápad.

Športujú kvalitnejšie

V rámci programu Gesto pre mesto Raiffeisen banka rozdelila už viac ako pol milióna eur vyše 500 projektom. Tu sú niektoré zamerané na podporu a rozvoj telesnej kultúry a športu.

Zdroj: Raiffeisen banka

Na ranči Black White Horse v Blahovej neďaleko Dunajskej Stredy športujú zdravé aj hendikepované deti bezpečnejšie vďaka novým bezpečnostným vestám, prilbám, dopadovým žinenkám a bezpečnostným prvkom pre jazdcov.

Zdroj: Raiffeisen banka

Žiaci v Komárne majú pestrejšie hodiny telesnej výchovy vďaka veslárskemu trenažéru. Možno sa tak objaví ďalší talent ako Anton Grassl, trojnásobný majster Európy v halovom veslovaní.

Zdroj: Raiffeisen banka

Vďaka programu Gesto pre mesto majú žiaci na Gymnáziu V. Mihálika v Seredi k dispozícii nové vybavenie. Môžu sa tak naplno pripravovať na okresné a krajské florbalové súťaže v kategóriách chlapcov i dievčat.

Zdroj: Raiffeisen banka

Mladí prichádzajú na turnaje do Vysokej nad Uhom z celého Slovenska. Dnes hrajú v nových dresoch pre domácich aj hostí.

Zdroj: Raiffeisen banka

Športové prestávky – prečo nie? V Ružomberku si môžu žiaci medzi hodinami zahrať napríklad kriket, florbal či stolný tenis.

Zdroj: Raiffeisen banka

Staré vybavenie už nebolo bezpečné, dnes sa tešia z nového. Malí škôlkari v Detve môžu teda opäť bezpečne loziť po certifikovanej preliezke.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Raiffeisen banka
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM