Magazín

Chcete získať prácu SNOV? Počas pohovoru nikdy nevyslovujte týchto 7 viet!

Neuspeli ste na pohovore alebo máte jeden pred sebou? Premeňte svoju šancu na úspech.

Ilustračný obrázok k článku Chcete získať prácu SNOV? Počas pohovoru nikdy nevyslovujte týchto 7 viet!
Zdroj: Unsplash.com

4. Neodborný jazyk

Na pohovor by ste sa mali dôkladne pripraviť, a to najmä vtedy, ak počas rozhovorov akosi pričasto „hmkáte“ alebo vyslovujete „ako“ vo vete hneď niekoľkokrát. Doprajte si na odpoveď viac času. Máte tú moc vytvoriť o sebe ten najlepší dojem.

5. Nemám žiadne otázky

Vyvarujte sa vete ako: Nemám žiadne otázky. Prečo? Pretože k zamestnávateľovi vysielate veľmi zlý signál. Ukážte, že naozaj máte záujem o danú pozíciu a že firmu poznáte.

Ak potrebujete zodpovedať niektoré otázky, pripomeňte, že ste si o firme niečo preštudovali a zistili.

Príklad správnej odpovede: „Vaša firma sa zaoberá…, ale nikde som sa nedočítal/a viac o mojej pracovnej pozícii.“

6. Čo robí firma?

Ak nechcete, aby vás ihneď vyškrtli zo zoznamu kandidátov, nikdy sa na pracovnom pohovore nepýtajte, čomu sa firma venuje alebo v čom firma podniká.

Takéto otázky na pohovor nepatria a naznačujú, že o danej firme nemáme ani základné informácie a prihlásili ste sa na pohovor zrejme len dopočtu.

Pred pohovorom si preštudujte všetky základné informácie na firemnej webovej stránke alebo si dohľadajte informácie na internete. No to však nezmenená, že sa o firme nemôžete zaujímať viac.

Príklad správnej odpovede: „Preštudoval/a som si informácie o vašej firme na internete a zaujímalo by ma… .“

7. Odpovede ako klišé

Mnoho uchádzačov robí základnú chybu – na bežné otázky odpovedá ošúchanými zvratmi. Napríklad uchádzači na otázku, čo je ich najväčšou slabosťou odpovedajú najčastejšie, že sú perfekcionisti. Personalisti túto vetu poučili už tisíckrát. Ak ním naozaj ste, skúste o tom porozprávať viac a uveďte konkrétne príklady.

Príklad správnej odpovede: „Na poslednom projekte som si nabral/a na plecia až príliš úloh, pretože ma práca baví. No prišlo preťaženie, ale zistil/a som, že je v poriadku pýtať sa kolegov, pretože máme pracovať ako jeden tím.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM