Webnoviny - Svet

Chicago už prehralo finále, v ktorom viedlo 2:0

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP CHICAGO 1. júna (WEBNOVINY) – Hoci hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v prvých dvoch zápasoch na domácej pôde vo finálovej sérii proti Philadelphia Flyers, Stanleyho pohár je pre nich ešte stále dosť ďaleko. Proti „čiernym jastrabom“ stoja aj štatistiky.

V histórii finálových súbojov sa domácim tím tešil z víťazstva v 31 prípadoch, keď vyhral úvodné dva zápasy série. Klubom s takouto výhodou sa nepodarilo získať trofej len dvakrát.

V roku 1971 viedlo práve Chicago Blackhawks nad Montrealom na zápasy 2:0 po domácich víťazstvách 2:1 po predĺžení a 5:3. Až do záverečného siedmeho zápasu oba tímy využívali výhodu domáceho prostredia, v záverečnom siedmom však Montreal dokázal zvíťaziť na ľade „čiernych jastrabov“ 3:2 a tešil sa z celkového triumfu. Zvíťaziť na ľade súpera v rozhodujúcom siedmom zápase o Stanleyho pohár sa dovtedy podarilo len Torontu v roku 1945.

Fanúšikovia však majú v čerstvej pamäti rovnakú situáciu spred roka. Detroit Red Wings vstúpil do finálovej série proti Pittsburghu dvoma domácimi víťazstvami 3:1. Aj v tejto sérii platilo až do siedmeho zápasu „môj dom – môj hrad“. V záverečnom siedmom dueli v detroitskej Joe Luis Arene sa zopakovala 38 rokov stará história. Pittsburgh, po Montreale a Toronte tretí tím v histórii, dokázal vybojovať Stanleyho pohár v siedmom rozhodujúcom zápase na ľade súpera po víťazstve 2:1. Na smutný 12. jún 2009 nikdy nezabudne ani dvojica Slovákov v detroitskom drese Tomáš Kopecký a Marián Hossa.

Smoliari Kopecký aj Marián Hossa sa tak môžu po roku ocitnúť v rovnakej situácii, tentoraz však v drese Chicaga.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM