Webnoviny - Svet

Chobotnica Paul v noci zomrela

WEBNOVINY.SK

Chobotnica Paul Foto: SITA/AP BERLÍN 26. októbra (WEBNOVINY) – V akváriu Morský život v nemeckom Oberhausene uhynula chobotnica Paul, ktorá počas tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale uchvátila svet svojimi presnými tipmi na víťazov stretnutí. V utorok o tom informovalo vedenie akvária. „Manažment a zriadenci oberhausenského Morského sveta sú zdrvení zistením, že chobotnica Paul, ktorá sa preslávila počas nedávneho futbalového šampionátu, nás v noci opustila,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Dvojročný hlavonožec sa stal vďaka svojim úspešným predpovediam jedným zo symbolov svetového šampionátu v JAR. Vo viacerých krajinách, najmä v Španielsku bol veľký záujem o jeho odkúpenie. Chobotnica neomylne vybrala víťaza všetkých siedmich zápasov nemeckej reprezentácie, ako aj finálového duelu medzi Španielskom a Holandskom. Po semifinálovej predpovedi triumfu Španielska nad Nemeckom a prehre mužstva Joachima Löwa sa objavili viaceré výhražné správy, ktoré navrhovali, aby Paula použili ako potravu pre žraloky či ho inak zlikvidovali. Španieli ho zasa chceli okamžite odkúpiť.

„Svojím úspechom sa Paul postaral o možno ešte väčší príbeh, ako ponúkli samotné majstrovstvá sveta. Všetkých si dokázal získať svojou prirodzenou povahou, bude nám veľmi chýbať,“ povedal manažér Morského života Stefan Porwoll.

Akvárium už plánuje vychovať Paulovho nástupcu, ktorý by sa mal volať rovnako. „Možno sa rozhodneme, že Paulovi pripravíme malý hrob s pomníkom. Asi bude takéto zaobchádzanie s morským tvorom vyzerať zvláštne, ale za svoj krátky život si získal takú popularitu, že to považujeme za správne,“ dodal Porwoll.

SITA/AFP

Paul v akcii

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM