Webnoviny - Svet

Chorvátsky prezident nadaboval animovaný film

WEBNOVINY.SK

Ivo Josipovič Foto: SITA/AP ZÁHREB 30. júna (WEBNOVINY) – Chorvátsky prezident Ivo Josipovič našiel nový spôsob, ako šíriť svoje myšlienky – spoločnosť Pixar použila jeho hlas pri výrobe krátkeho animovaného filmu, ktorý budú vysielať spolu s celovečerným animovaným filmom Príbeh hračiek – Toy Story 3, informovali v stredu miestne médiá. Josipovič pre denník Večernji List uviedol, že poskytol svoj hlas pre rozhlasové vysielanie v šesťminútovom filme Deň a noc, ktorý sa od 8. júla bude v chorvátskych kinách vysielať spolu s filmom Toy Story 3.

Správa, ktorá zaznie v rádiu v krátkom filme je o tom, že „najkrajšie veci sú tie, ktoré sú pre nás stále neznáme, takže by sme sa nemali báť neznámeho, ale radšej to preskúmať,“ uviedol prezident. „Je to veľmi pekné a dobré posolstvo pre naše deti a je tiež úplne v súlade s politickými posolstvami, ktoré vysielam dospelým,“ dodal.

Josipovičova kancelária tlačovej agentúre AFP potvrdila, že prezidentov hlas nahrali pred niekoľkými mesiacmi a že za to nedostal žiadny honorár.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM