Správy Regióny

Chvíle hrôzy na Poľane: Na turistu zaútočila medvedica

Turistovi sa podarilo ujsť, dobehol na lesnú správu, odkiaľ mu privolali záchrannú službu.

Ilustračný obrázok k článku Chvíle hrôzy na Poľane: Na turistu zaútočila medvedica
Zdroj: TASR

Chvíle hrôzy v lese. V Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Poľana, v blízkosti Lesnej správy Kyslinky, došlo v stredu ráno k útoku medvedice na turistu.

Tomu sa však podarilo ujsť, dobehol na lesnú správu, odkiaľ mu privolali záchrannú službu. Na sociálnej sieti o tom informuje štátny podnik Lesy SR.

„Miesto, kde k útoku došlo, je na turistickom chodníku, ktorý vedie od hotela Poľana, cez Priehybinu na Čierny vršok a potom smerom na Dudáš a Kyslinky,“ uvádzajú Lesy SR. Je to tiež na trase hrebeňového chodníka Predná – Zadná Poľana – Rudná magistrála.

Lesy SR preto upozorňujú turistov, aby pri prechádzke lesom boli maximálne opatrní. Výskyt medveďov v tomto období, a to nielen v blízkosti turistických trás, ale i neďaleko ľudských obydlí, je stále častejší.

Pred niekoľkými dňami museli poľovníci v súčinnosti s ochranármi vykonať odstrel 78-kilogramovej medvedice. Tá sa niekoľko týždňov potulovala po Očovej.

Pozrite si tiež zábery medveďa, ktorého náš čitateľ zachytil prednedávnom na video medzi Hornou a Dolnou Mičinou. Video nájdete TU!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM