Hokej

Chystáte sa fandiť na šampionát? TIETO veci vám cez vstupné kontroly neprejdú

Platná vstupenka na hokejové zápasy nie je všetko, čo musíte mať a zároveň nemať. Pri vstupe do štadiónov budú čakať návštevníkov dve úrovne kontrol.

Ilustračný obrázok k článku Chystáte sa fandiť na šampionát? TIETO veci vám cez vstupné kontroly neprejdú
14
Galéria
Zdroj: TASR

Záchranári, hasiči, policajti, stovky pracovníkov SBS, usporiadateľov a dobrovoľníkov budú dohliadať na bezpečnosť účastníkov a návštevníkov majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Bratislave a Košiciach.

Zimné štadióny v oboch mestách budú otvárať 1,5 hodiny pred začiatkom zápasu. Organizátori upozorňujú fanúšikov, aby prišli na zápasy v dostatočnom predstihu a mohli sa tak podrobiť bezpečnostnej kontrole.

Prísne kontroly

Pri vstupe do štadiónov budú čakať návštevníkov dve úrovne kontrol. Prvá bude bezpečnostná, fanúšik sa zároveň preukáže platnou vstupenkou. V rámci druhej si divák platný lístok označí. Pri vstupe do arén prejdú diváci bezpečnostnými rámovými detektormi kovov. „Bezpečnosť je pre nás veľmi dôležitá. Problémom chceme predovšetkým predchádzať,“ povedal riaditeľ organizačného výboru majstrovstiev sveta Igor Nemeček.

Bezpečnostné opatrenia sú pripravené pri Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave a Steel aréne v Košiciach vrátane tréningových hál.

Taktiež v okolí hotelov, kde bývajú akreditovaní účastníci, i vo fanzónach. Organizátori odporúčajú divákom, aby na zápasy chodili s dostatočným časovým predstihom a pred vstupom do arén sledovali pokyny pracovníkov usporiadateľskej služby. „Jedna vstupenka umožňuje vstup len pre jednu osobu, aj deti v akomkoľvek veku musia mať vlastný lístok,“ spresňujú organizátori.

Po každom stretnutí sa štadióny vyprázdnia. Fanúšikovia musia arénu opustiť aj v prípade, že majú vstupenku na ďalší duel. Návštevníkom, ktorí budú zjavne pod vplyvom alkoholu, vstup na štadión bezpečnostní pracovníci neumožnia.

Povolené – zakázané

Pohyb v okolí štadiónov je voľný s výnimkou bezpečnostnej zóny v bezprostrednej blízkosti oboch arén. Vstup do nej bude cez kontrolu, ktorá zahŕňa vizuálnu kontrolu vstupenky, prechod rámovým detektorom a prípadnú kontrolu hmatom.

„Do bezpečnostnej zóny i do hál je povolený vstup s pánskou príručnou taškou, dámskou kabelkou či malým batôžkom. Všetko ostatné, čo sa nedá uložiť pri sedadlách v hľadisku tak, aby to neobťažovalo ďalších návštevníkov, nie je povolené. Rovnako je zakázané aj vnášanie jedál a nápojov. Pri oboch štadiónoch budú zriadené úschovne, v ktorých si môže návštevník odložiť zdarma nepovolené predmety či veľkú batožinu,“ povedal bezpečnostný manažér bratislavskej haly Marek Bednárik.

Fanúšikovia môžu vstupovať do hál aj s bubnami i vlajkami na plastových tyčiach s maximálnou dĺžkou 1,5 metra. Zakázané sú však vlajky na teleskopických železných žrdiach či na drevených tyčiach.

Na vlajkách i plagátoch nesmú byť texty, ktoré hovoria o potláčaní základných ľudských práv a slobôd či podporujú i podnecujú nenávisť a násilie. Na zápasoch nie sú povolené píšťalky, tlakové zvukové spreje, megafóny, vuvuzely či laserové ukazovadlá a blikajúce zariadenia. Zákaz vstupu platí i pre zvieratá.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji budú na Slovensku v Bratislave a Košiciach od 10. do 26. mája.

Ilustračné foto, TASR

Mediálna prehliadka Steel arény pred majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji
14
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM