Webnoviny - Svet

Cibulková o osemfinále US Open až po polnoci SELČ

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA NEW YORK 4. septembra (WEBNOVINY) – Dominika Cibulková bude v sobotu ako posledná slovenská zástupkyňa v hlavnej súťaži vo dvojhre bojovať o postup do osemfinále na záverečnom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny US Open v New Yorku. Jej súperkou bude rovnako nenasadená Španielka Lourdes Domínguezová-Linová a stretnutie organizátori situovali ako posledné štvrté na dvorec č. 11 so začiatkom približne po polnoci SELČ, teda už v nedeľu. „Nehovorím, že je jednou z najťažších možných súperiek, ale bude dôležité nič nepodceniť. Španielka musí hrať dobre, keď je v grandslamovom 3. kole. Z kvalifikácie je rozohraná, ale určite aj unavená,“ uviedla k najbližšej súperke Dominika Cibulková.

V sobotu sa zo slovenských tenistov v areáli USTA Billie Jean King National Tennis Center predstaví už len Daniela Hantuchová, ktorá sa po boku Inda Maheša Bhupáthího pokúsi prebojovať do 2. kola miešanej štvorhry. Ich súpermi budú Estónka Kaia Kanepiová a Švéd Robert Lindstedt.

Sobotňajší program slovenských tenistov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (30. augusta – 12. septembra, celková dotácia 22,668 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku):

Dvojhra žien – 3. kolo: Dominika Cibulková (SR) – Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) / štvrtý zápas na dvorci č. 11 (začiatok približne po 00.00 h SELČ už v nedeľu)

Miešaná štvorhra – 1. kolo: Daniela Hantuchová, Maheš Bhupáthí (SR/India) – Kaia Kanepiová, Robert Lindstedt (Est./Švéd.) / štvrtý zápas na dvorci č. 13 (začiatok približne po 22.30 h SELČ)

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM