Webnoviny - Svet

Čistiť si treba nielen zuby ale aj ďasná

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 9. augusta (WBN/PR) – Čistenie zubov dnes považujeme za úplnú samozrejmosť. Mnoho ľudí ale netuší, že správnu a dôkladnú starostlivosť nevyžadujú len zuby, ale i ďasná. Pritom celý rad ochorení vzniká práve tam. Preto značka Odol3dent vyvinula novú ucelenú radu s názvom Odol3dent Zuby a ďasná. „Zubné pasty tohto radu majú špeciálne antibakteriálne zloženie, ktoré obmedzuje vznik zubného plaku. Prispievajú tak vyššej ochrane pred podráždením ďasien a pomáhajú predchádzať vzniku závažnejších zdravotných problémov ďasien,“ hovorí Miroslav Matušinec, brand manažér značky Odol3dent zo spoločnosti GlaxoSmithKline. Takisto zubná kefka je prispôsobená tak, aby pri jej používaní neboli ďasná vystavené riziku poranenia a zároveň aby čistenie zubov a medzizubných priestorov bolo maximálne efektívne.

„Zanedbanie starostlivosti o ústnu dutinu môže viesť od veľmi nepríjemných zápalov až k parodontóze, ktorá môže v krajnom prípade skončiť aj úplnou stratou zubov. Najlepšou prevenciou proti ochoreniam ďasien je dokonalé odstránenie zvyškov potravy a zubného plaku z povrchu zubov a medzizubných priestorov,“ hovorí MUDr. Adéla Roubíčková, česká zubná lekárka.

Pre sledovanie stavu ústnej dutiny sa používa celý rad indexov a odporúča ich aj MUDr. Adéla Roubíčková. Indexy takisto slúžia ako osvedčená a vhodná motivácia pacienta k správnemu vykonávaniu hygieny a sledovaniu stavu ďasien v pravidelných časových intervaloch. Jedným z často používaných indexov je tzv. Gingiva Index (GI) , na základe ktorého je možné vyhodnotiť aktuálny stav ďasien (gingiva – lat. ďasno). Zjednodušený Gingiválny Index (GI-S) sa stanovuje tak, že sa sondami zisťuje krvácanie ďasien a vyhodnocuje sa stav vybraných plôch zubov. Prepočtom sa získa číslo v intervale od 0 do 100, pričom platí, že čím je skóre vyššie, tým horší je stav ďasien.

Nový rad Odol3dent Zuby a ďasná nadväzuje na úspešný rad Odol3dent Zuby a jazyk. Rad Odol3dent Zuby a ďasná tvorí rovnomenná zubná pasta v balení 75 ml, ďalej zubná pasta Odol3dent Zuby a ďasná s bieliacim účinkom v balení 75 ml a unikátna zubná kefka Odol3dent Zuby a ďasná. „Je inšpirovaná zubnou niťou a vďaka svojim ultratenkým štetinkám dosiahne až o 50 percent hlbšie do medzizubného priestoru v porovnaní s obyčajnou kefkou, a tak dôkladnejšie odstráni zvyšky potravy a zubný plak aj z horšie prístupných miest. Štetinky sú na koncoch zaoblené, preto je čistenie maximálne šetrné a voči ďasnám ohľaduplné. Aby pri neopatrnej manipulácii so zubnou kefkou v ústnej dutine nedochádzalo k nechcenému poraneniu ďasien, je kefka vybavená patentovaným odpruženým krčkom Flex a zadnú hlavu má pogumovanú. Rukoväť má guličkový kĺb, takže sa dokonale prispôsobí tvaru zubného oblúku,“ upresňuje Miroslav Matušinec. V predaji sú dva varianty tvrdosti, a to stredná a mäkká.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM