Webnoviny - Svet

Čistý zisk spoločnosti Kia Motors vzrástol o 61 %

WEBNOVINY.SK

Kia Sorento Foto: Ondrej Rabatin SOUL 30. júla (WEBNOVINY) – Čistý zisk druhej najväčšej juhokórejskej automobilky Kia Motors vzrástol v druhom kvartáli o 61 %. Motorom rastu bol dopyt po jej nových modeloch. Ako spoločnosť Kia Motors v piatok informovala, v druhom kvartáli tohto roka evidovala čistý zisk v sume 557,8 mld. wonov (KRW), zatiaľ čo analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali zisk na úrovni 440,5 mld. KRW. V rovnakom období minulého roka dosiahla spoločnosť čistý zisk vo výške 347,1 mld. KRW a prvom kvartáli 398,6 mld. KRW. Prevádzkový zisk spoločnosti vzrástol v druhom kvartáli, ktorý sa skončil 30. júna, na 423,7 mld. KRW, čo je tiež viac, než očakávaný prevádzkový zisk 386,6 mld. KRW.

Predaju obľúbených modelov spoločnosti ako Sorento a Forte sa darilo na trhu v USA a v Číne. Výhľad výrobcu automobilov Kia Motors je však slabší na druhý polrok, keďže očakáva, že obavy o spomalenie rastu v USA a Európe oslabia globálny dopyt po automobiloch, tvrdia analytici.

Kia Motors Slovakia je prvým výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Závod v Tepličke nad Váhom pri Žiline bol vybudovaný v období rokov 2004 až 2006. Výroba automobilov, ako aj motorov pre osobné automobily sa začala v decembri 2006. Kia na Slovensku v súčasnosti zamestnáva 2 800 ľudí. Napriek kríze by závody pri Žiline malo v roku 2010 opustiť okolo 200 tis. áut, kým vlaňajší rok ich slovenská Kia vyrobila len 150 tisíc.

SITA, Reuters

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM