Správy

Čižnár vycestoval do Haagu: V kauze únosu Vietnamca sa stretol s nemeckým kolegom

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa v piatok stretol so svojím nemeckým kolegom, generálnym prokurátorom Petrom Frankom v kauze únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha.

Ilustračný obrázok k článku Čižnár vycestoval do Haagu: V kauze únosu Vietnamca sa stretol s nemeckým kolegom
Zdroj: TASR

„Tak, ako informoval generálny prokurátor na tlačovej besede 13. augusta po stretnutí so svojím nemeckým kolegom, Jaromír Čižnár a Peter Frank sa dohodli na ďalšom koordinačnom stretnutí. To bolo dnes na pôde Eurojustu v Haagu. Bližšie informácie poskytne Generálna prokuratúra SR v najbližších dňoch,“ uviedla v piatok pre TASR hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Podľa jej slov Generálna prokuratúra SR odmieta akékoľvek špekulácie o utajenosti piatkového stretnutia.

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) v auguste vyhovela žiadosti vyšetrovateľa a v súvislosti s vyšetrovaním únosu vietnamského občana zbavila mlčanlivosti všetky požadované osoby. V súčasnosti je zbavených mlčanlivosti 44 ľudí. Informoval o tom vtedy tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.

„Rezort vnútra pod vedením Denisy Sakovej poskytuje orgánom činným v trestnom konaní maximálnu súčinnosť v prípade únosu vietnamského občana,“ napísali z ministerstva. Podľa ich slov vyšetrovateľovi poskytli aj všetky požadované dokumenty.

O zbavení mlčanlivosti 44 ľudí informovali na tlačovej konferencii 13. augusta v Bratislave.

„Výsluchy prebiehajú. Poradie výsluchov si určia tí, ktorí to vykonávajú,“ povedal vtedy generálny prokurátor. Požiadal v tejto súvislosti o trpezlivosť. Na stretnutie upozornil portál aktuality.sk, ktorý zároveň informuje, že inšpekcia a prokuratúra začali s výsluchmi ochrankárov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM