Webnoviny - Svet

Clijstersová tretíkrát kráľovnou, píšu média

WEBNOVINY.SK

Kim Clijstersová Foto: AP Photo/Mark Humphrey NEW YORK 12. septembra (WEBNOVINY) – Ohlasy médií na úspešnú obhajobu titulu v ženskej dvojhre a celkovo tretí titul v podaní belgickej tenistky Kim Clijstersovej na US Open v New Yorku:

USopen.org: “Magické spojenie Kim Clijstersová a New York naďalej funguje. Kim sa narodila v Belgicku, ale z nejakého neznámeho dôvodu sa jej najviac darí v Amerike a najmä v New Yorku. Sme však veľmi radi, že to tak je.”

Sport.be (Belg.): “Kim Clijstersová tretíkrát kráľovnou New Yorku. Tretia korunovácia bola rýchla a bezbolestná. Finále proti Ruske Zvonarevovej netrvalo ani hodinu.”

La Libre Belgique (Fr.): “New York! New York! New York! Kim Clijstersová je dôkazom toho, že história sa môže opakovať.”

AP (USA): “Tretí titul pre Clijstersovú z US Open po absolútnej prevahe v finále. Belgičanka obhájila svoj titul z vlaňajška a v New Yorku neprehrala už 21 zápasov v rade.”

L´Equipe (Fr.): “Clijstersová – Miss New York! Jada po roku vyrástla, ale jej mama sa nezmenila. Kim si dala druhú septembrovú sobotu opäť krátku finálovú schôdzku na Arthur Ashe Stadium a na konci jej dcéra videla ten istý pohár čo pred rokom. Čiže vlastne nič nové – Kim ako víťazka aj šťastná mama.”

Blick (Švajč.): “Clijstersová má triple! Presvedčivejším spôsobom sa už to finále ani vyhrať nedalo. Pre Kim je New York ideálnym miestom pre tenis: všetky tri svoje grandslamové tituly vybojovala v tomto meste.”

Daily Telegraph (V. Brit.): “Kim Clijstersová buď v New Yorku chýba, ale tam víťazí, To druhé je teraz aktuálne aj preto, že jej finálová súperka podala mizerný výkon. Vere Zvonarevovej slúži ku cti, že na rozdiel od minulosti už aspoň dokáže ovládať svoje emócie. To sa jej zjavne nepodarilo vo finále s loptičkou na rakete.”

Gazzetta dello Sport (Tal.): “Clijstersová stále vládne New Yorku. Stačila jej na to hodinka vo finále proti Zvonarevovej.”

Idnes.cz (ČR): “Krátky proces. Clijstersová vo finále zmietla Zvonarevovú a obhájila titul.”

Sydney Morning Herald (Austr.): “Kráľovná Kim obhájila svoj titul. Jej súperka Zvonarevová neprijala finálovú výzvu a predviedla zmätočný výkon. Clijstersová sa od začiatku pustila do svojej súperky a nepopustila, kým nepremenila mečbal.”

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM