Webnoviny - Svet

Človek v ohrození obnovuje lesné a vodné zdroje v Keni

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Občianske združenie Človek v ohrození odštartovalo nový projekt, ktorý je zameraný na obnovu lesných a vodných zdrojov v oblasti centrálnej Kene, konkrétne v mestečku Molo. Projekt, ktorý by mal byť dokončený v priebehu dvoch rokov, Človek v ohrození uskutočňuje v spolupráci s miestnou organizáciou Necofa.

Obyvateľmi nekontrolované odlesňovanie krajiny má za následok úbytok vodných zdrojov, ktorý je citeľný najmä počas období sucha. „Rozhodli sme sa preto podporiť projekt, ktorý by pomohol záchrane lesného komplexu Mau Forest. Naším cieľom je zapojiť miestne komunity, ktorých spôsob obživy je závislý od miestnych lesných zdrojov“ hovorí Paula Tomanovičová z mimovládky o projekte, ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov slovenskej oficiálnej rozvojovej pomoci

V úvodnej fáze projektu Človek v ohrození zatiaľ zorganizoval jednodňovú exkurziu do západnej Kene, kde sa ľudia učia od tamojších odborníkov vyrábať z miestnych zdrojov hlinené piecky šetriace energiu. „V ďalších fázach projektu pomôžeme miestnym obyvateľom zakladať lesné škôlky, ktoré by mali znížiť masívne odlesňovanie,“ doplnila Tomanovičová.

Mimovládka sa zameria aj na žiakov a žiačky v environmentálnych kluboch v školách, kde získajú potrebné vedomosti o dopadoch nekontrolovaného odlesňovania lesa ako aj o využívaní náhradných spôsobov obživy.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM