Webnoviny - Svet

Contador odmietol kapitulovať

WEBNOVINY.SK

Famózny cyklista Alberto Contador odmieta „pošpinenie“ svojho mena.Foto: SITA/APMADRID 8. februára (WEBNOVINY) – Trojnásobný víťaz cyklistickej Tour de France Alberto Contador, ktorý čelí ročnému dištancu za porušenie dopingových pravidiel, sa nevzdáva, trest nechce prijať a bude bojovať o očistenie mena.

Pred týždňom mu športový manažér tímu Astana Giuseppe Martinelli odporučil, aby radšej akceptoval dištanc a potom začal nanovo svoju kariéru. Martinelli síce verí, že 28-ročný cyklista je čistý, ale keďže nemá veľké šance s obhajobou, poradil mu zložiť zbrane. „Ročný dištanc so spätnou platnosťou nie je až taký dlhý, v auguste môže byť späť,“ povedal pre Gazzetta dello Sport Martinelli.

Contador však odporúčania bývalého spolupracovníka z Astany odmieta akceptovať. „Prečo by som mal akceptovať trest, keď som nič neurobil. Nemám pocit, že by to bol správny krok,“ uviedol pre španielsky verejnoprávny rozhlas Contador. Momentálne už jazdec tímu Saxo Bank si nie je vedomý akéhokoľvek užívania nedovolených podporných prostriedkov.

V Contadorovej vzorke našli antidopingoví komisári 21. júla počas voľného dňa na Tour de France stopy po zakázanom klenbuterole. Rodák z Madridu sa od prevalenia kauzy obhajoval tým, že látka sa dostala do jeho tela neúmyselne v hovädzom mäse, ktoré zjedol počas pretekov. Španielska cyklistická federácia mu navrhla ročný dištanc a odobratie titulu z Tour. Contador podal voči návrhu námietku, definitíva má byť známa v stredu 9. februára.

Contador už po prepuknutí škandálu oznámil, že v prípade trestu ukončí kariéru. Teraz svoje pôvodné rozhodnutie prehodnotil. „Čas a veľká podpora ľudí ma prinútili zmeniť môj pôvodný postoj. Budem bojovať aj ďalej,“ povedal Contador, ktorý do pondelka mal predložiť ďalšie dokumenty na svoju obhajobu. Ak ho potrestajú, môže sa odvolať proti trestu na Športový arbitrážny súd v Lausanne.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM