Webnoviny - Svet

Cos? fan tutte na veľkom plátne v Palace Cinemas

WEBNOVINY.SK

Foto: Palacecinemas.sk BRATISLAVA 30. júla (WBN/PR) – Palace Classics Pre Vás pripravil Cos? fan tutte – jednu z najobľúbenejších opier nesmrteľného Wolfganga Amadeusa Mozarta. Nadčasový príbeh zaujme všetky vekové skupiny. Pod taktovkou Adama Fishera Vás čaká nezabudnuteľný hudobný zážitok v modernom prevedení.

Don Alfonso, zaprisahaný starý mládenec, vyprovokuje stávku s dvoma mladými vojenskými dôstojníkmi – Ferrandom a Guglielmom, ktorá preverí vernosť ich snúbeníc . Súhlasia, že jeden deň budú robiť všetko, o čo ich Don Alfonso požiada, aby preukázal, že ich snúbenice, Fiordiligi a Dorabella, sú vrtkavé a neverné, ako všetky ostatné ženy. Mladým ženám povedia, že ich muži boli odvelení do prvej línie. Chyžná Despina ich nahovára, aby si našli nových milencov. Despina ich zoznámi s dvoma albánskymi mužmi, ktorí sú v skutočnosti prezlečení Ferrando a Guglielmo, ktorí im vášnivo dvoria. Zo začiatku dievčatá pohŕdajú ich vyznaniami, ale o mnoho dejových zvratov neskôr, podľahnú svojim novým obdivovateľom a vydajú sa za nich. Na záver si mladé ženy uvedomia, že boli podvedené, ale všetko je odpustené, a muži i ženy akceptujú náladovosť ľudskej povahy.

Ako Fiordiligi sa predstaví švédska sopranistka Miah Persson. Mladá mezzo-sopranistka Isabel Leonard (Dorabella) už roky spôsobuje rozruch vo svete klasickej hudby doma v USA aj v zahraničí. Fínsky tenorista Topi Lehtipuu (Ferrando) získal celosvetové uznanie za svoju interpretáciu úlohy Mozartových postáv. Posledným zo štvorice hlavných predstaviteľov je rakúsky barytonista Florian Boesch (Guglielmo), ktorý sa v roku 2003 predstavil ako operný debut v Opernhaus Zürich ako Papageno. Pod nemeckého vedením režiséra Clausa Gutha dostala opera moderný vzhľad čo do kostýmov a scény.

Predstavenie si môžete vychutnať 2. augusta 2010 o 19.00 v Pa­lace Cinemas Aupark. Viac informácií o programe Palace Classics nájdete na www.palacecinemas.sk/classics

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM