Webnoviny - Svet

Crown zdvojnásobí výrobu v závode v Kechneci

WEBNOVINY.SK

Crown Holdings, Inc. Je jedným z popredných výrobcov obalov pre rôzne produkty a vznikla v roku 1892 v USA. Foto: SITA/Peter Kováč FILADELFIA 10. augusta (WEBNOVINY) – Spoločnosť Crown Holdings, Inc. (Crown) v utorok oznámila, že vo svojom závode na výrobu plechoviek v Kechneci nainštaluje druhú výrobnú linku. Tá bude po uvedení do prevádzky vyrábať približne 850 mil. hliníkových plechoviek s objemom 25 centilitrov a 33 centilitrov (cl) ročne. Súčasná kapacita kechneckého závodu je 750 mil. plechoviek ročne. Celková výrobná kapacita závodu sa tak po nainštalovaní novej linky zdvojnásobí na 1,6 mld. nápojových plechoviek s objemom 25 cl, 33 cl a 50 cl. ročne. Očakáva sa, že novú linku uvedú do prevádzky na začiatku roka 2011.

„Teší nás veľký dopyt zákazníkov v regióne strednej a východnej Európy. Továreň je vhodne umiestnená pre dodávky zákazníkom na Slovensku, Rakúsku, ČR, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Ukrajine,“ povedal Chris Homfray, prezident Crown Europe. „Očakávame, že ďalšia výrobná linka zvýši produktivitu aj prevádzkovú efektívnosť v továrni,“ dodal.

Crown Holdings, Inc. Je jedným z popredných výrobcov obalov pre rôzne produkty a vznikla v roku 1892 v USA. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností je vedúcim dodávateľom obalových výrobkov pre spoločnosti zásobujúce spotrebiteľský trh na celom svete. Celosvetové ústredie spoločnosti sa nachádza vo Filadelfii, v štáte Pennsylvánia. Spoločnosť má tri divízie a pôsobí v 41 krajinách sveta, z toho 14 v Európe, pričom zamestnáva 20 500 ľudí. Ročný obrat spoločnosti sa pohybuje na úrovni 7,9 miliárd USD, pričom takmer polovicu tvorí európska divízia. Spoločnosť Crown Holdings, Inc. (Crown) oficiálne otvorila nový závod na výrobu plechoviek v Kechneci v apríli tohto roku.

SITA, Reuters

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM