Webnoviny - Svet

Črtajú sa prvé zaujímavé mená na maratón v Bratislave

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) – S blížiacim sa termínom marcového 6. ročníka bratislavského mestského maratónu (ČSOB Bratislava Marathon 2011) narastá aj aktivita organizačného výboru podujatia. Ten nezaháľal ani na prelome rokov a pracoval na mnohých úlohách súvisiacich so skvalitňovaním a zatraktívnením podujatia.

Ako informoval riaditeľ maratónu Jozef Pukalovič, podarilo sa dotiahnuť dohodu so Sheraton Hotel Bratislava, ktorý bude partnerským hotelom podujatia a taktiež partnerom jedného zo sprievodných podujatí bratislavského bežeckého víkendu Sheraton behu barmanov (v piatok 25. marca). "Sheraton ponúkne bežcom zaujímavý a výhodný balíček, ale výhodnejšie ceny ubytovania sme vybavili aj v iných hoteloch a na ďalších ešte pracujeme. Všetky informácie sa budú priebežne objavovať na našej internetovej stránke www.bratislavamarathon.com,"; pripomenul Jozef Pukalovič. Na nej si rodičia a rekreační bežci nájdu už aj presnú trať detských behov a hobby behu na 5,7 km.

Hoci do pretekov chýbajú ešte viac ako dva mesiace, utešene narastá aj počet prihlásených. Celkový počet bežcov vo všetkých súťažiach sa už nezadržateľne blíži k tisícke. Na kráľovskú vytrvaleckú trať si zatiaľ trúfa 273 bežcov, na polmaratón 394. Pre záujemcov o štart na ČSOB Bratislava Marathon 2011 je dôležitým termínom 31. január, vtedy sa totiž skončí možnosť zaregistrovať sa na všetky behy za najvýhodnejšie štartovné. Napríklad na maratónsku trať je to 25 eur a na polmaratón 15 eur.

Na Facebooku bratislavského mestského maratónu už beží kvíz o výživové doplnky Nutrilite od spoločnosti Amway (zatiaľ sa zapojila takmer stovka ľudí) a organizátori pripravujú v najbližších dňoch taktiež fotosúťaž. V bratislavskej hale Elán pokračujú aj v novom roku pravidelné tréningy bežcov pripravujúcich sa na marcový bratislavský bežecký víkend. Prvý bol na Troch kráľov 6. januára a príprava pokračuje každý štvrtok až do 27. februára.

Pomaly sa začína črtať aj zoznam elitných bežcov. Organizátori intenzívne komunikujú s manažérmi alebo priamo s vytrvalcami. „Už máme prvé potvrdené mená špičkových pretekárov zo Slovenska a z okolitých krajín – Česka, Poľska, Maďarska. O prvých konkrétnych bežcoch, ktorí by mali bežať na našom maratóne či polmaratóne, budeme informovať v stredu 19. januára na tlačovej besede,“ poznamenal riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2011 Jozef Pukalovič a dodal, že v hre sú rovnako ako vlani aj zaujímaví bežci z Afriky.

Trojdňový bežecký festival v Bratislave sa začne prvými sprievodnými podujatiami v piatok 25. marca a vyvrcholí v nedeľu 27. marca predpoludním súťažami v maratóne, polmaratóne, štafete a in-line korčuliarov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM