Webnoviny - Svet

Cudziu krv Andrey Coddington pokrstili krvou

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) – Na krste knihy Cudzia krv od Andrey Coddington v bratislavskom hoteli tiekla krv. Práve ľudskou krvou, 0 Rh pozitív, totiž herecký pár Eva Matejková a Marián Slovák krstil novinku autorky bestsellerov Mal to byť pekný život a Židovka. Z Belehradu na krst pricestovala aj skutočná hrdinka z knihy Karla.

Cudzia krv je skutočný príbeh troch priateliek o ich životnej púti od vysokej školy až po zrelú dospelosť. Od idealistického a bezstarostného obdobia plného žúrov a blicovania až po zodpovednosť tridsiatničiek, ktoré riešia každodenné starosti, hľadajú samé seba a snažia sa spoznať vlastnú krv.

Všetky doterajšie romány Andrey Coddington, vrátane toho najnovšieho, sú skutočnými príbehmi. „Mňa láka ľudskosť a skutočnosť v každej ich podobe. V jednoduchej, aj komplikovanej, ale takej, ako si ju žijeme. Neprikrášlenej a nevymyslenej. Každý autor chce predsa svojim dielom niečo povedať. Ja som hlasom osudov iných ľudí a táto poloha je zaväzujúca, ambiciózna, ale pre mňa lákavá,“ odpovedala autorka na otázku, či ide o náhodu alebo je pre ňu zaujímavejšie literárne spracúvať skutočné osudy skutočných ľudí.

Andrea Coddington vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Pochádza z Radošiny. Novinárčine sa profesionálne venovala vo viacerých slovenských médiách. V roku 2002 odišla do New Yorku ako zahranično-politická spravodajkyňa a doteraz tam žije.

Jej prvý román Mal to byť pekný život vyšiel v roku 2009. Po ňom nasledoval ďalší mimoriadne úspešný titul Židovka (2010), za ktorý je autorka nominovaná na cenu Platinová kniha 2011 za predaj viac než 25-tisíc výtlačkov. Andrea Coddington je matkou dvoch detí – dcéry Sarah a syna Marka.

Informáciu agentúre SITA poskytla PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM