Webnoviny - Svet

D. Hašek lyžuje so Záhrobskou na rakúskom ľadovci Kaunertal

WEBNOVINY.SK

Dominik Hašek.Foto: SITA/APPRAHA 31. mája (WEBNOVINY) – Štyridsaťšesťročný český hokejový brankár Dominik Hašek napriek tomu, že budúcu sezónu 2011/2012 údajne chce celú vynechať, nezaháľa ani teraz koncom mája. Rodák z Pardubíc intenzívne lyžuje na rakúskom ľadovci Kaunertal. Spoločnosť na tomto tréningu mu robí najlepšia česká alpská lyžiarka Šárka Záhrobská.

„Neberiem to ako drinu, pretože hory sú pre mňa v prvom rade zábava,“ citoval český denník Sport slová olympijského víťaza z OH 1998 v Nagane, ktorý však jedným dychom priznal, že lyžovanie je zároveň súčasť jeho prípravy, pretože najslávnejší odchovanec pardubického hokeja chce čo najdlhšie zostať aktívny, aby sa po ročnej plánovanej pauze mohol na ľad vrátiť v tej najlepšej športovej forme.

Dvojnásobný držiteľ Stanleyho pohára (2002, 2008) nedávno prezradil, že plánovanú ročnú prestávku chce využiť na cestovanie po svete. Ale nie ako obyčajný a pasívny turista, ktorý iba obdivuje prírodné krásy a pamätihodnosti destinácie, kam ho privezie cestovná kancelária.

Dominik Hašek má totiž v pláne dostať sa na bicykli na Kamčatku alebo do Patagónie v Južnej Amerike. Aj tieto expedičné plány by mali pomôcť Hašekovi k tomu, že v sezóne 2012/2013 by mohol opäť v plnej kondícii stáť v hokejovej

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM