Peter Klimant Futbal

Ďalší bod do zbierky: Zlatomoravecký ViOn remizoval so Slovanom Bratislava

Zlatomoravecký futbalový klub FC ViOn si v rámci 23. kola Fortuna Ligy 2015/2016 zmeral sily so Slovanom Bratislava. Z napínavého duelu sa zrodila remíza.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší bod do zbierky: Zlatomoravecký ViOn remizoval so Slovanom Bratislava

Už od úvodnej minúty to boli „belasí“, ktorí diktovali tempo hry. Vo 4. minúte si na Milinkovičov center vyskočil Saláta, ktorého hlavička však mierila tesne vedľa pravej žrde. V 14. minúte rozohral Milinkovič rohový kop, lopta sa dostala na malom vápne k Priskinovi, ale ten neprestrelil domácich stopérov. ViOn postupne vyrovnal hru a snažil sa vymyslieť aj niečo v ofenzíve. V 25. minúte Tawamba vyzval k strele Gešnábela, ktorého gólovú strelu v poslednej chvíli Pliatsikas hlavou odvrátil na roh. Po polhodine hry Milinkovičov center Tawamba odkopol na hranicu šestnástky a Pliatsikasovu tvrdú strelu k pravej žrdi Kováč vyrazil. Na opačnej strane Školník šikovne posunul Slančíkovi, jeho strelu však pozorný Mucha stihol vytlačiť pred seba.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani po zmene strán. Platonická prevaha hostí sa končila úctyhodne ďaleko pred pokutovým územím ViOnu a streleckých príležitostí bolo na oboch stranách ako šafranu. V 53. minúte Tawamba ideálne do behu posunul Gešnábelovi, ktorého výborný center v poslednej chvíli pred Cebarom zlikvidoval Saláta. Po hodine hry skúšal šťastie Gešnábel, ale jeho strelu spoza Simoviča Mucha kryl. V rozpätí 15 minút mal trikrát možnosť zo štandardnej situácie Milinkovič, ale ani v jednom prípade nenamieril medzi žrde. V 88. minúte mohli ísť domáci do vedenia, ale Krznaričov center nevedeli upratať z troch metrov za Muchov chrbát ani Tawamba ani Cebara. Keďže „belasým“ nepomohlo ani 5-minúvé nadstavenie hracieho času, stretnutie sa napokon skončilo spravodlivou deľbou bodov.

Hlasy trénerov

Libor Fašiang, tréner ViOnu: „Dnes sme videli zaujímavý bojovný zápas. Góly nepadali, preto 0:0. Dokázali sme pokryť kľúčových hráčov súpera. Z môjho pohľadu je dnešná remíza spravodlivá.“

Nikodemos Papavasiliou, tréner Slovana: „Dnešný výsledok je pre mňa sklamaním. Nezvládli sme tvorbu hry. Toto je pre nás zlý výsledok, ale musíme ísť ďalej. Gratulujem obrane domácich, že dokázala udržať čisté konto.“

ViOn Zlaté Moravce – Slovan Bratislava 0:0

Rozhodoval: Hrčka, ŽK: de Souza, Tipurič, Školník – Scott, Saláta, 2286 divákov.

Zostavy a striedania:

• ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Majkič, De Souza, Tipurič, Kupec – Karlík – Slančík (72. Rejdovian), Školnik (90.+3 Kuzma), Tawamba, Gešnábel (82. Krznarič) – Cebara
  • Slovan Bratislava: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný (46. Kubík) – Priskin, Simovič (60. de Kamps), Scott, Milinkovič – Zreľák, Vittek