Webnoviny - Svet

Ďalší film o Spider-Manovi bude v 3D

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. februára (WEBNOVINY) – Ďalší film o Spider-Manovi bude v 3D a premiéru by mal absolvovať 3. júla 2012. Štúdiá Sony Pictures to oznámili v stredu. Snímku bude režírovať Marc Webb, ktorý v minulom roku debutoval romantickou komédiou 500 dní so Summer. Nakrúcať sa začne tento rok.

Webb, ktorý sa predtým venoval nakrúcaniu hudobných videoklipov, tak vystrieda na režisérskej stoličke Sama Raimiho. Ten nakrútil prvé tri filmy, v ktorých stvárnil hlavnú postavu Petra Parkera, ktorého alter egom je Spider-Man, Tobey Maguire. Predstavitelia spoločností Sony Pictures a Marvel Studios sa rozhodli zrušiť pripravovaný film Spider-Man 4 a miesto neho chcú nakrútiť snímku, ktorá sa bude sústrediť na postavu Petra Parkera počas jeho štúdia na strednej škole. Film tak bude mať okrem nového režiséra aj nové herecké obsadenie. Autorom scenára bude James Vanderbilt.

Tri filmy o Spider-Manovi, ktoré mali premiéru v rokoch 2002, 2004 a 2007, zaznamenali obrovský komerčný úspech, keď na celom svete zarobili spolu približne 2,5 miliardy dolárov.

SITA/AP

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie