Webnoviny - Svet

Ďalší lesný požiar, oheň v Gánovciach už hasiči lokalizovali

WEBNOVINY.SK

KOŠICE/POPRAD 2. mája (WEBNOVINY) – Lesný požiar pri obci Gánovce sa už popradským hasičom podarilo lokalizovať. Podobne ako pred pár dňami aj tu vznikol požiar v náročnom lesnom teréne.

Aj pri požiari v Gánovciach sa potvrdilo, že najlepšou technikou pri hasení lesných požiarov sú aj viac ako 30 rokov staré cisterny Tatry 148, ktoré nemajú problém dostať sa takmer kdekoľvek.

Lesný požiar pri Gánovciach zasiahol rúbanisko i les. Miestami sa už oheň dostával aj do korún stromov.

Vďaka rýchlemu zásahu hasičov sa požiar podarilo dostať čoskoro pod kontrolu. Do večera by chceli hasiči požiar pri Gánovciach úplne zlikvidovať. V tejto situácii by hasičom najviac pomohol intenzívny dážď.

Hasiči v Košiciach zachraňovali celú noc

Príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa a bude predmetom ďalšieho vyšetrovania. Podľa riaditeľa Okresného riaditeľa hasičského a záchranného zboru v Poprade Ondreja Šprocha príliš veľa možností tu nie je.

Pravdepodobne mohlo ísť o nedbanlivosť pri zaobchádzaní s otvoreným ohňom v lese aj napriek tomu, že od 30. apríla je v okrese Poprad vyhlásené zvýšené riziko vzniku požiaru v lese, takže je v lesoch zakázané používať oheň. Výška škôd zatiaľ nebola stanovená.

Košickí hasiči v noci likvidovali viacero požiarov trávy a lesných porastov. Ako v stredu ráno informoval dôstojník operačného strediska košických hasičov Miroslav Kovaľ, niekoľko hodín likvidovali požiar trávy a krovinatých porastov na ploche približne sto hektárov v prímestskej lokalite Girbeš.

Požiar v ťažšie prístupnom teréne likvidovalo desať hasičov a dve cisterny. Podľa hasičov oheň spôsobil škodu za približne 300 eur.

Okrem toho likvidovali aj požiar trávy v záhradkárskej lokalite Čičky a pri štrkovisku.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM