Aktualizované Správy Zo zahraničia

Ďalší protest proti pandemickým opatreniam: Zasahovali tisíce policajtov, hlásia zranených

Opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu vyvolali ďalší protest.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší protest proti pandemickým opatreniam: Zasahovali tisíce policajtov, hlásia zranených
4
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Stovky ľudí, ktorí v nedeľu demonštrovali v Prahe proti vládnym opatreniam, sa museli rozísť. Keďže účastníci protestu nedodržali súčasné protivírusové opatrenia, organizátori toto zhromaždenie ukončili. Situácia sa následne vyostrila a v centre českej metropoly tak zasahujú tisíce policajtov. Na mieste použili na rozohnanie davu aj vodné delá. Hlásia aj zranených. Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz.

Ťažkoodenci

Polícia opakovane vyzvala protestujúcich, aby opustili Staromestské námestie, kde sa konala demonštrácia. Na mieste tiež zasahujú ťažkoodenci. V uliciach je veľa dymu a vzduchom lietajú rôzne predmety vrátane dlažobných kociek či fliaš.

Na pražskom Staromestskom námestí zadržala polícia 16 ľudí ešte pred začiatkom demonštrácie. Našla u nich pyrotechniku, obušky aj zbrane vrátane pištole.

Demonštrácia sa konala v čase, keď v Česku platí zákaz zhromažďovania viac ako šiestich ľudí. Väčšina účastníkov protestu si nezakrývala nos a ústa a nedodržiavala bezpečné rozstupy. Dav ľudí skandoval aj heslá namierené proti členom vlády.

Podľa ministra vnútra Jana Hamáčka hrozí organizátorovi protestu vysoká pokuta.

Hamáček účastníkov vyzval k pokojnému priebehu a dodržiavanie pravidiel. V piatok uviedol, že podľa informácií polície môže byť úmysel pokojne demonštrovať zneužitý zo strany futbalových chuligánov.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie