Aktualizované ELA Krimi

Ďalší výbuch v bytovke: Na vine môže byť obyčajná sviečka a sprej

Prvotné informácie hovorili o výbuchu plynu v kúpeľni. Ako neskôr objasnili policajti, za všetkým môže byť neodborná manipulácia so sviečkou.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší výbuch v bytovke: Na vine môže byť obyčajná sviečka a sprej
22
Galéria
Zdroj: TASR

K výbuchu a následne drobnému požiaru došlo v nedeľu skoro ráno v obci Dvorec, okres Bánovce nad Bebravou. Muž v byte pravdepodobne pri neodbornej manipulácii so zapálenou sviečkou a kovovou expanznou nádobou spreja na vani v kúpeľni spôsobil výbuch. Ako informuje polícia na sociálnej sieti, k zraneniu ľudí nedošlo.

V čase incidentu sa v ňom, podľa informácií portálu tvnoviny.sk, nachádzali aj dospelá žena a tri deti. Všetci sú bez zranení, byt je však zdemolovaný. Energie v bytovke odpojili.

Sviečka a sprej

Prvotné informácie hovorili o výbuchu plynu. Neskôr podľa polície mal v kúpeľni pravdepodobne niekto neodborne manipulovať so zapálenou sviečkou. Uviedla to krajská polícia na sociálnej sieti.

„Dnes (12. januára, pozn. redakcie) v skorých raňajších hodinách došlo v obci Dvorec v okr. Bánovce nad Bebravou k výbuchu a následne k drobnému požiaru,“ potvrdila polícia.

„Muž v byte pravdepodobne pri neodbornej manipulácii so zapálenou sviečkou a kovovou expanznou nádobou spreja na vani v kúpeľni spôsobil výbuch. K zraneniu osôb nedošlo,“ opísala udalosti trenčianska krajská polícia, s tým, že policajti z Bánoviec nad Bebravou začali trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

Príčinu zisťujú

Na miesto udalosti vyslali štyroch príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Bánoviec nad Bebravou s dvomi zásahovými vozidlami.

„Zasahujúci hasiči uzavreli hlavný prívod plynu do bytovky. Postihnutý byt skontrolovali a zadymený priestor kupeľne odvetrali,“ uviedol pre TASR hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík s tým, že príčina vzniku udalosti je v štádiu zisťovania.

Deň po výbuchu plynu v prešovskej bytovke v OBRAZOCH
22
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie