Krimi

Ďalšia dôverčivá žena prišla o 60-TISÍC eur! Poslala ich "inžinierovi" do Sýrie

Polícia sa zaoberá prípadom 57-ročnej ženy z Bratislavy, ktorá za tri mesiace poslala takmer 60-tisíc eur podvodníkovi, s ktorým komunikovala prostredníctvom sociálnej siete.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia dôverčivá žena prišla o 60-TISÍC eur! Poslala ich "inžinierovi" do Sýrie
Zdroj: Pexels.com , Pexels.com

Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. V tejto súvislosti upozornila na podvodné profily neznámych osôb vystupujúcich pod identitou lekárov, bankárov, vojakov, chorých boháčov, ktorí nemajú komu zveriť svoje dedičstvo.

Policajti priblížili, že neznámy muž, vydávajúci sa za stavebného inžiniera pracujúceho v Sýrii, žiadal od poškodenej uhradenie platieb na rôzne účely.

„Dôverčivá žena vysoké čiastky peňazí zasielala na rôzne účty. Až keď sa celková suma vyšplhala na 59 250 eur si uvedomila, že sa stala obeťou podvodu,“ dodali.

Radia, že podvodníka možno pri komunikácii odhaliť tým, že používa prehnane veľa odborných slov pri opise svojej činnosti, že si postupne získava dôveru, najčastejšie prostredníctvom vyznávania lásky, ako aj tým, že napriek deklarovanému finančnému a sociálnemu zabezpečeniu žiada poskytnutie finančných prostriedkov.

Ilustračné foto

ĎALŠÍ PRÍBEH NEOPÄTOVANEJ LÁSKY: 💔 ŽENA POSLALA TAKMER 60 000 € STAVEBNÉMU INŽINIEROVI ZO SÝRIE ❤️ Namiesto...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Wednesday, June 19, 2024
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM