red . Magazín

Ďalšia NAKLADAČKA od kapely Heľenine oči: Teraz sa obuli do tých, čo rozdeľujú spoločnosť!

Tentoraz si chalani z kapely Heľenine oči zobrali na mušku spoločenské témy, ktoré rozdeľujú ľudí. Bude z toho virál ako zo skladby NAKA?

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia NAKLADAČKA od kapely Heľenine oči: Teraz sa obuli do tých, čo rozdeľujú spoločnosť!
Zdroj: YouTube.com/HEĽENINE OČI

Po veľkom úspechu so skladbou NAKA prichádza kapela Heľenine oči s novinkou, ktorá má potenciál stať sa ďalším virálom chlapcov z Prešova. Novinkou Cirkus reagujú na spoločenské témy, ktoré rozdeľujú ľudí a servítku si pred ústa rozhodne nekladú.

Šašek počmáraný

„Šašek počmáraný v manéži spálenej, kričal na ľudí na lúke zelenej. Ako majú žiť, ako funguje svet. Teraz, keď horí cirkus, principála zrazu niet,“ začínajú hneď zostra, pričom klip sa odohráva pred publikom, ktoré tvoria ľudia zahľadený do svojich smartfónov.

„Témou klipu je poukázať na to, čo je už väčšine ľudí jasné. Na rozhádanosť, nespokojnosť či dokonca agresivitu ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy. Algoritmus na sociálnych sieťach nám ponúka články, ktoré nás v tomto virtuálnom priestore udržia čo najdlhšie. Je jedno, či sú tie články relevantné, podložené, alebo ide o cielenú demagógiu, propagandu alebo hoaxy. Ľudia si nechtiac vytvárajú svoj názor na život a svet práve na základe týchto, často nepravdivých, informácií. A tú svoju "pravdu“, ktorú im namiešal algoritmus, čoraz agresívnejšie presadzujú a pretláčajú vo svojom okolí a na svojich profiloch. Často sa tak stane, že sú rozhádané rodiny a kamaráti. Význam samotného textu by som rád prenechal na ľudí," povedal líder kapely Martin Mihalčín pre hudba.zoznam.sk.

„Cirkus, život je cirkus. A hlavne v tejto krajine, tu každý ukazuje prstom, kto tomu je na vine,“ pokračuje text. „To bolo toľko rečí, jak sa cirkus opraví, nech zhasnú všetci tí, čo tu ešte ostali.“

Text piesne vznikol začiatkom roku 2020 na cestách po zahraničí a večernom sledovaní sociálnych sietí.

Novinku Cirkus nájdete na konci článku.

Prečítajte si aj

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM