Správy Zo Slovenska

Ďalšia obec pod vodou! Intenzívny lejak spôsobil prívalovú povodeň, VIDEO

Počasie na severovýchode Slovenska napáchalo škody aj začiatkom pracovného týždňa. Voda sa valila ulicami. Z týchto záberov mrazí.

Zdroj: iMeteo.sk

Už počas nedeľňajších búrok zaplavilo viaceré obce na severovýchode Slovenska. Počasie na Slovensku vyčíňalo aj v pondelok 12. júla.

Voda brala všetko

V pondelok sa prívalová povodeň prehnala obcou Jarabina, severne od Starej Ľubovne. Informuje o tom portál iMeteo.sk.

„Obec sa premenila na rozvodnenú rieku, ktorá stierala hranice medzi cestou, chodníkmi a záhradami, a brala všetko, čo jej prišlo do cesty,“ píše portál.

V tejto oblasti malo v pondelok medzi 13.00 a 14.00 hodinou spadnúť až 88 mm zrážok, čo je za dve hodiny obrovský úhrn zrážok. „Za posledných 24 hodín tu spadlo až 94,5 mm zrážok,“ dodáva iMeteo.sk.

Krátky, no intenzívny prívalový dážď a vybreženie Jarabinského potoka spôsobili v pondelok popoludní zaplavenie aj časti mesta Stará Ľubovňa. V meste vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity a intenzívne pracujú na opatreniach, „aby škody boli minimálne“.

Prečítajte si tiež

„Záplavy súvisia aj s Jarabinským potokom, ktorý sa vybrežil a zalial kompletne nové ihrisko s umelou trávou, celý areál futbalového štadióna je pod vodou, aj antukové ihrisko, sú vytopené aj prevádzky,“ povedal primátor mesta Stará Ľubovňa Ľuboš Tomko s tým, že voda zaplavila aj niekoľko miestnych ulíc.

Škody na majetku obce sa podľa jeho slov vyskytnú, keďže sa pod vodou ocitol nový umelý trávnik. Ako doplnil, tretí povodňový stupeň vyhlásila aj susedná obec Jarabina, ktorou takisto preteká Jarabinský potok.

Počasie sa umúdri

Nanešťastie, búrkam ešte na našom území neodzvonilo a sú stále pri sile. Sprevádzanú sú aj bleskami. Podľa portálu ich na severovýchode Slovenska udrelo už vyše 1 000.

Búrok by sme sa mali zbaviť v pondelok v neskorých poobedňajších až večerných hodinách.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zo Slovenska

😭

Posted by Jarabina/Орябина on Monday, July 12, 2021
Zdroj: TASR/iMeteo.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM