han Regióny

Ďalšia TRAGICKÁ zrážka na priechode pre chodcov: Na východe prišla o život dôchodkyňa

Po zrážke s osobným autom v nedeľu (26. 2.) večer na priechode pre chodcov pri obci Turňa nad Bodvou v okrese Košice-okolie zomrela 70-ročná chodkyňa.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia TRAGICKÁ zrážka na priechode pre chodcov: Na východe prišla o život dôchodkyňa
3
Galéria

Za volantom auta zn. Chrysler sedel 56-ročný vodič smerujúci po ceste I/16 na Drienovec. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

K nehode došlo krátko pred 19.00 h, chodkyňa prechádzala po priechode v smere od autobusovej zastávky, na ktorej v tom čase stál autobus medzimestskej dopravy, na náprotivnú stranu cesty.

„Z doposiaľ presne nezistených príčin však vodič s autom chodkyňu, ktorá na sebe nemala žiadny reflexný prvok, na priechode pre chodcov zachytil. Tá po náraze dopadla na vozovku, žiaľ, pri strete s vozidlom utrpela zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a na mieste dopravnej nehody im podľahla,“ uviedla hovorkyňa.

Vodič nenafúkal

Policajti zadržali vodičovi na mieste vodičský preukaz a zakázali ďalšiu jazdu, zároveň ho podrobili dychovej skúške, jej výsledok alkohol v dychu nepotvrdil. Na zistenie prítomnosti iných návykových látok mu v nemocnici odobrali biologický materiál. Či bola pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok nebohá chodkyňa, bude zisťovaná pri nariadenej pitve.

Vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Akou mierou k tejto tragédii prispeli jej účastníci a čo bolo jej presnou príčinou, je predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava,“ informovala Ivanová.

CHODKYŇU, BEZ REFLEXNÝCH PRVKOV, ZACHYTILO AUTO. ZRANENIAM PODĽAHLA. Včera večer viedol 56-ročný vodič motorové...

Posted by Polícia SR - Košický kraj on Sunday, February 26, 2023

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM