Správy

Ďalšie meno v boji o prezidentský palác? Kandidovať chce aj Gabriela Drobová

Dramaturgička a riaditeľka módnej televízie Gabriela Drobová chce kandidovať na post prezidenta SR v budúcoročných voľbách. Svoju kandidatúru ohlásila v nedeľu prostredníctvom sociálnej siete.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie meno v boji o prezidentský palác? Kandidovať chce aj Gabriela Drobová
Zdroj: Facebook

Drobová uviedla, že má vzdelanie, skúsenosti a energiu na to, aby sa pustila do najväčšieho poslania v jej živote. „S kamarátmi som kritizovala všetko, čo sa deje vo verejnej sfére, ale nikto z nás nič neurobil, ja som sa rozhodla ísť s kožou na trh a pokúsim sa o kandidatúru na post prezidenta SR,“ skonštatovala. Sama však priznáva, že v tejto chvíli netuší, čo sa ešte udeje a aký bude výsledok. „Možno je mojou úlohou zmobilizovať mladých ľudí, ktorí politiku doteraz neriešili. Možno mám vyprovokovať niekoho oveľa lepšieho ako som ja, aby sa o tento post uchádzal,“ podotkla.

Do boja o prezidentský palác sa už chce zapojiť viac ako desať záujemcov, ktorí už oznámili, že začínajú zbierať podpisy potrebné pre kandidatúru. Nateraz sa ohlásili napríklad Béla Bugár (Most-Híd), Radovan Znášik, Juraj Zábojník (bezpečnostný analytik), Eduard Chmelár (politický analytik), Robert Mistrík (vedec), Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko), Milan Krajniak (Sme rodina), Oskar Fegyveres (svedok únosu prezidentovho syna Kováča ml.), Marian Kotleba (ĽSNS), František Mikloško (expolitik KDH), Róbert Švec (Slovenské hnutie obrody), Bohumila Tauchmannová či Štefan Harabin (sudca Najvyššieho súdu).

Záujemcovia o palác môžu kandidovať, ak splnia zákonné podmienky. Za prezidenta možno podľa zákona zvoliť každého občana SR s trvalým pobytom na Slovensku, ktorý má v deň voľby aspoň 40 rokov. Kandidátov navrhuje najmenej 15 poslancov Národnej rady SR alebo občania, a to na základe petície podpísanej najmenej 15 000 občanmi. Prezidentské voľby budú na jar 2019. Termín vyhlasuje predseda Národnej rady SR.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM