Dáni zdolali nevýrazné Nemecko

BERN 1. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Dánska zvíťazili v piatkovom stretnutí G-skupiny o záchranu medzi elitou na MS vo Švajčiarsku nad nevýrazným tímom Nemecka 3:1. Dáni sa v Berne ujali vedenia v 11. min gólom Mikkela Boedkera, ešte v prvom dejstve však napokon vyrovnal Schubert. Po bezgólovej druhej tretine to dlho vyzeralo na predĺženie, ale v 50. min poslal „severanov“ do vedenia Regin a v presilovke pridal v 54. min gólovú poistku Hardt. Nemcom nepomohla na vyrovnanie či aspoň skorigovanie stavu ani 55-skundová power-play. Duel viedol spolu s Čechom Šindlerom slovenský hlavný rozhodca Peter Ország.

G-skupina – o záchranu (Bern): Nemecko – Dánsko 1:3 (1:1, 0:0, 0:2) Góly: 14. Schubert (Ullman, Butenschön) – 11. Mikkel Boedker (Madsen), 50. Regin, 54. Hardt (Morten Green) Vylúčenia: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország (SR), Šindler (ČR) – Bouguin (Fr.), Wehrli (Švajč.), 4241 divákov