Webnoviny - Svet

Debut FALDO SERIES na Slovensku

WEBNOVINY.SK

Foto: Black Stork BRATISLAVA 27. januára (WBN/PR) – Nick Faldo oznámil zaradenie Slovenska do programu 2010 FALDO SERIES so zahajovacím FALDO SERIES SLOVAKIA CHAMPIONSHIP, ktorý bude prebiehať v dňoch 24.–26. augusta v golfovom rezorte Black Stork vo Veľkej Lomnici.

54-jamkový slovenský šampionát, podporovaný svetovou a európskou golfovou organizáciou (THE R&A a European Tour), bude organizovaný v rezorte Black Stork ako súčasť trojročnej dohody zameranej na vytváranie možností pre najlepších mladých golfistov, chlapcov a dievčatá vo veku od 12 do 21 rokov. Golfový turnaj bude otvorený aj pre hráčov zo susedných krajín vrátane Maďarska, Rakúska, Českej republiky, Ukrajiny, Bulharska a iných s možnosťou všetkých hráčov súťažiť o účasť na 14-tom FALDO SERIES GRAND FINALE, ktorého hostiteľom bude 6 – násobný MAJOR víťaz osobne.

„Priniesť FALDO SERIES na Slovensko je veľmi vzrušujúce. Vždy bolo mojím úmyslom podporovať novovznikajúce trhy golfu našou jedinečnou kombináciou vysokej úrovne súťaží a špecifickým golfovým vzdelávaním. Verím, že táto časť Európy má vynikajúci potenciál pre vývoj golfu. Chcel by som poďakovať rezortu Black Stork za zdieľanie našich názorov a teším sa na čas strávený s víťazmi v GRAND FINÁLE“, povedal Nick Faldo.

„Radi by sme spolupracovali s FALDO SERIES na vytvorení platformy pre najtalentovanejších mladých hráčov z rôznych krajín strednej Európy. Dúfame, že Majstrovstvá Slovenska ponúknu cenné skúsenosti medzinárodnej súťaže pre zúčastnených či už zo Slovenska alebo susedných krajín. Počas turnaja bude prebiehať niekoľko špecifických golfových seminárov s pánom KEITHom WOODom – dlhodobým podporovateľom FALDO SERIES a osobným trénerom N. Falda, ktorý bude pripravený pracovať s hráčmi aj trénermi. Pre novú generáciu mladých golfistov je pripravených niekoľko elementárnych golfových aktivít nasmerovaných na sprístupnenie hry, uviedla Sylvia Hrušková, generálna riaditeľka golfového rezortu Black Stork.

Pre podrobnejšie informácie navštívte http://www.nickfaldo.com

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM