Správy

Delegácia europarlamentu navštívi Slovensko: Bude preverovať korupciu a právny štát

Päť poslancov Európskeho parlamentu tento týždeň navštívi Slovensko a Maltu, aby preverili situáciu v oblasti bezpečnosti novinárov, korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu.

Ilustračný obrázok k článku Delegácia europarlamentu navštívi Slovensko: Bude preverovať korupciu a právny štát
Zdroj: TASR

Návšteva delegácie europoslancov bola pripravená cez Výbor EP pre občianske slobody (LIBE). Európski zákonodarcovia sa na Slovensku v pondelok popoludní stretnú s prezidentom SR Andrejom Kiskom. Mali by sa stretnúť aj s predsedom vlády Petrom Pellegrinim (Smer-SD), presný termín zatiaľ známy nie je.

Na programe sú aj diskusie so špeciálnym prokurátorom, šéfom Policajného zboru, novinármi, mimovládnymi organizáciami a s príbuznými zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Členmi parlamentnej delegácie budú Sophia In 't Veldová z frakcie liberálov a demokratov (ALDE), Roberta Metsolaová z frakcie európskych ľudovcov (EPP/EĽS), Josef Weidenholzer z tábora socialistov a demokratov (S&D), Monica Macoveiová zo skupiny európskych konzervatívcov a reformistov (ECR) a Sven Giegold z tábora Zelených/Európska slobodná aliancia.

Zdroje z frakcie EPP/EĽS pre TASR potvrdili, že v decembri (18.-19.12) príde na Slovensko ďalšia kontrolná delegácia poslancov europarlamentu, ktorá bude zameraná na kontrolu čerpania eurofondov. Túto návštevu organizuje Výbor EP pre kontrolu rozpočtu (BUDG) a už bola odsúhlasená aj Konferenciou predsedov EP.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM