Webnoviny - Svet

Delegáciu do Bruselu by mala viesť Iveta Radičová

WEBNOVINY.SK

Odporúčame: Slovenská republika schválila zmeny v eurovale BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) – Slovenskú delegáciu na nedeľňajšom zasadnutí Európskej rady a členských štátov eurozóny by mala viesť predsedníčka vlády SR Iveta Radičová. Vyplýva to z materiálu ministerstva zahraničných vecí, ktorý predložilo na rokovanie vlády.

Ako ďalej uvádza materiál, návrh zloženia delegácie zostavil rezort v spolupráci s Úradom vlády SR, no konečné zloženie delegácie určí až premiérka.

Summit eurozóny sa zameria na riešenie dlhovej krízy a vyhodnotenie doterajšej stratégie Bruselu. Témou rokovania bude aj návrh plánu Európskej komisie na rekapitalizáciu európskych bánk. Členské štáty eurozóny by mali taktiež diskutovať o situácii v Grécku ako aj o výsledkoch monitorovacej misie Medzinárodného menového fondu (MMF), Európskej komisie a Európskej centrálnej banky.

Európska rada sa bude na svojom zasadnutí 23. októbra tohto roku venovať vnútorným aspektom hospodárskej politiky EÚ s dôrazom na implementáciu stratégie Európa 2020 a na tie oblasti, ktoré umožnia podporiť vnútorný ekonomický rast Únie. Európska rada predstaví taktiež spoločnú pozíciu únie k témam ako posilnenie dohľadu MMF, riadenie kapitálových tokov ako aj možnosť ďalšieho využitia nástrojov MMF.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM