Webnoviny - Svet

Dementievová i Wozniacká s právom účasti na MS WTA Tour

WEBNOVINY.SK

ST. PETERSBURG 18. septembra (WEBNOVINY) – Ruska Jelena Dementievová a Dánka Caroline Wozniacká pribudli k inej členke „zbornej“ Dinare Safinovej a Američanke Serene Williamsovej ako tenistky kvalifikované vo dvojhre na koncoročné „výberové“ MS WTA Tour v katarskej Dauhe (27. októbra – 1. novembra). Oznámila to Tenisová asociácia žien (WTA).

V areáli Khalifa International Tennis Complex sa na tvrdom povrchu vonku má nárok predstaviť najlepších osem singlistiek v bodovaní Race to the Sony Ericsson Championships 2009. Na ešte voľných štyroch postoch teraz figurujú Ruska Svetlana Kuznecovová, vlaňajšia víťazka šampionátu -Američanka Venus Williamsová, Bieloruska Viktoria Azarenková a Ruska Vera Zvonarevová.

Pre finalistku nedávnych newyorských grandslamových US Open Wozniackú pôjde o debut na tomto prestížnom podujatí. Olympijská víťazka z Pekingu 2008 Dementievová bude hrať medzi elitou už po deviaty raz. Vlani sa prebojovala do semifinále.

Vo štvorhre pre štyri tandemy zatiaľ majú istotu nároku štartovať iba Zimbabwčanka Cara Blacková s Američankou Liezel Huberovou. Slovenka Daniela Hantuchová a Japonka Ai Sugijamová sa nachádzajú na 6. mieste s výrazným odstupom 1400 bodov od 4. priečky.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM