Demitra bez bodu, Vancouver vedie už 3:0

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>NEW YORK 20. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový útočník Pavol Demitra sa síce v nedeľu bodovo nepresadil, no po najtesnejšom víťazstve Vancouveru v St. Louis 3:2 je už len jediný víťazný zápas od postupu do semifinále Západnej konferencie NHL. Po dvoch domácich víťazstvách nestačil Pittsburgh na ľade Philadelphie prvýkrát v sérii na svojho súpera a podľahol 3:6. Miroslav Šatan sa v nominácii „tučniakov“ opäť neobjavil. New Jersey vďaka gólu Trevisa Zajaca v 65. min dokázali odplatiť Caroline rovnakou mincou piatkovú domácu prehru v predĺžení a po víťazstve 3:2 sa dostali do vedenia aj v celej sérii. K obrovskému prekvapeniu sa schyľuje v dueloch San Jose a Anaheimu. Držiteľ Prezidentskej trofeje, ktorá je určená pre najúspešnejší tím základnej časti NHL, San Jose prehralo aj druhý domáci zápas s Anaheimom, tentokrát 2:3 a v sérii prehráva už 0:2.

Výsledky 1. kola play-off NHL 2008/09 – nedeľa:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA Philadelphia – Pittsburgh 6:3 (2:1, 2:1, 2:1) – stav série 1:2 Carolina – New Jersey 2:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 – 0:1) – stav série 1:2

ZÁPADNÁ KONFERENCIA St. Louis – Vancouver 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) – stav série 0:3 San Jose – Anaheim 2:3 (0:1, 1:0, 1:2) – stav série 0:2