Regióny Krimi

Desať Indov preletelo slovenskú hranicu: Na malom lietadle prešli z Ukrajiny

Na východné Slovensko prileteli z Ukrajiny desiati cudzinci. Išlo o štátnych príslušníkov Indie.

Ilustračný obrázok k článku Desať Indov preletelo slovenskú hranicu: Na malom lietadle prešli z Ukrajiny
Zdroj: TASR

Budú vrátení na územie Ukrajiny. Polícia začala trestné stíhanie vo veci pre trestný čin pravádzačstva a nedovolené prekročenie štátnej hranice. Informovala o tom dnes hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Prípad sa stal vo štvrtok (3.8.) krátko pred polnocou. „Policajti oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru v Petrovciach si všimli prelet malého lietadla z Ukrajiny na naše územie. Bolo zvláštne, že sa pohybuje v obmedzenom vzdušnom priestore a že letí tak nízko a v nezvyčajnom čase,“ uviedla Baloghová s tým, že podozrivé lietadlo nahlásili.

Lietadlo pristálo v Hatalove v okrese Michalovce. „Keď dorazili policajné hliadky, lietadlo už odletelo, no na zemi nechalo desať osôb. Policajti cudzincov predviedli na oddelenie hraničnej kontroly Policajného zboru, aby zistili podrobnosti o ich ceste na Slovensko,“ doplnila Baloghová. Policajti zistili, že sú to štátni príslušníci Indie. Cudzinci pôjdu späť ma územie Ukrajiny.

O udalosti bola informovaná Štátna pohraničná služba Ukrajiny, konalo sa aj stretnutie zástupcu hraničného splnomocnenca. „Dohodli sa na ďalších krokoch vo vyšetrovaní tohto prípadu. Taktiež boli informované Vzdušné sily Slovenskej republiky,“ uzavrela Baloghová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM