Zo zahraničia

Desiatky ďalších mŕtvych CIVILISTOV: Ruský nálet v Černihive zasiahol obytnú časť

V okolí, kde bol nálet, sa údajne nenachádzajú nijaké vojenské objekty, len nemocnice, školy, škôlky a obytné budovy.

Ilustračný obrázok k článku Desiatky ďalších mŕtvych CIVILISTOV: Ruský nálet v Černihive zasiahol obytnú časť
Zdroj: Twitter.com/aksakal_memet

Najmenej 22 ľudí zahynulo pri ruskom nálete, ktorý vo štvrtok zasiahol obytnú oblasť v meste Černihiv s 280-tisíc obyvateľmi na severe Ukrajiny. Oznámili to ukrajinské pohotovostné služby, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AP.

Desiatky obetí

Dodali, že počet obetí sa môže ešte zvýšiť, keďže záchranári pokračujú v prehľadávaní trosiek domov, aby z nich vytiahli telá.

Poradca ukrajinského ministerstva vnútra Anton Heraščenko následne na sociálnej sieti Telegram napísal, že zabitých obetí je už 33 a zranených je 18 ľudí.

Rakety zasiahli školy

Gubernátor Černihivskej oblasti Viačeslav Čaus, ktorého citovala agentúra Reuters, predtým informoval, že rakety pri nálete zasiahli dve školy a niekoľko obytných domov v Černihive.

Skorší videozáznam z oblasti zachytáva, ako ruská strela zasiahla obytnú budovu v Černihive, nie je však zrejmé, či išlo o ten istý útok, uvádza denník The Guardian.

Gubernátor prostredníctvom aplikácie Telegram ešte dodal, že v okolí, kde bol nálet, sa nenachádzajú nijaké vojenské objekty, len nemocnice, školy, škôlky a obytné budovy.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM