Regióny

DESIVÉ zábery: Obec na východe spláchla povodeň, vyhlásená je mimoriadna situácia

Obec Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica po pondelkovej búrke vyhlásila mimoriadnu situáciu.

Ilustračný obrázok k článku DESIVÉ zábery: Obec na východe spláchla povodeň, vyhlásená je mimoriadna situácia
16
Galéria

Informoval o tom starosta Ľudovít Kujnisch s tým, že pracujú na odstránení škôd, ktoré spôsobila. Prudký lejak s vetrom zasiahol obec v pondelok popoludní. Mimoriadnu situáciu vyhlásili o 21:00 hod. po zasadnutí krízového štábu, kde zhrnuli dovtedy známe škody.

„Jednu miestnu komunikáciu máme úplne zničenú. V zasiahnutej časti sú zničené aj všetky priepusty k rodinným domom. Naši dobrovoľní hasiči odčerpávajú vodu a vynášajú blato z dvorov a pivníc – v niektorých prípadoch aj z obytných priestorov. Došlo i k poškodeniu strechy jedného z rodinných domov,“ uviedol s tým, že došlo tiež k odtrhnutiu plynovej prípojky a prerušeniu dodávky elektriny.

Zdroj: YouTube.com

Postupne zisťujú ďalšie škody, ktoré vznikli aj v extraviláne obce. Podľa neho je napríklad úplne neprejazdná spevnená prístupová cesta k vodojemom.

„Práce prebiehajú aj na železničnej trati. Doprava v úseku Červená Skala – Margecany je prerušená, trať podmylo. Technika je už na mieste a tvrdo sa pracuje,“ spresnil.

Zranenia v súvislosti s búrkou obec neeviduje. „Nikomu sa našťastie nič nestalo, aj keď v niektorých prípadoch to už bolo veľmi vážne,“ doplnil starosta.

Mohlo by vás zaujímať:

V OBRAZOCH: Ničivá búrka spôsobila v Brezne veľké škody
16
Galéria
Zdroj: čitateľ
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM