Detroit mečbal nevyužil , rozhodne posledný zápas

PITTSBURGH 10. júna (WEBNOVINY) – Hokejisti Detroitu nevyužili v šiestom finálovom zápase play-off zámorskej NHL prvý mečbal na zisk Stanleyho pohára, keď v Mellon Arene prehrali s domácim Pittsburghom 1:2. O víťazovi tak rozhodne až siedmy duel na ľade Detroitu v piatok 12. júna.

Penguins nastúpili bez slovenského útočníka Miroslava Šatana, ktorého miesto zaujal Čech Petr Sýkora. V tíme hosťujúcich Red Wings naopak absolvoval viac ako 18 minút Marián Hossa, do streleckej listiny sa však nezapísal a štatistiky si vylepšil iba o jeden strelecký pokus. Vo finálovej sérii sa zatiaľ ani jednému tímu nepodarilo uspieť u súpera, Detroit aj Pittsburgh vyhrali všetky domáce zápasy.

Aktivitu mali počas celého duelu na svojich hokejkách „tučniaci“, ktorí na brankára Osgooda vyslali 31 striel, kým Detroit ohrozil Fleuryho v domácej svätyni 26 pokusmi. V úvodnom dejstve Pens nevyužili dve presilovky, keď na trestnej lavici sedeli Zetterberg a Filppula. Red Wings hrozili najmä rýchlymi protiútokmi, najnebezpečnejšia bola dvojica Pavel Daciuk – Henrik Zetterberg. Skóre stretnutia otvoril v úvode II. tretiny Jordan Staal, ktorý vybojoval puk, potiahol ho po pravej strane až do útočného pásma a samostatne zakončil – 1:0. V tretej dvadsaťminútovke poslal Pittsburgh do dvojgólového vedenia Kris Kennedy, ktorý sa spoza bránky natlačil pred Osgooda a prepasíroval puk až za jeho chrbát. Na druhej strane bol o 3 minúty neskôr úspešný Kris Draper, keď do siete poslal od Fleuryho odrazenú strelu obrancu Ericssona. Tréner Mike Babcock 72 sekúnd pred treťou sirénou odvolal gólmana Osgooda, no ani to nepomohlo jeho zverencom k vyrovnaniu. Duel sa skončil najtesnejším víťazstvom Pittsburghu a o víťazovi finálovej série a držiteľovi Stanleyho pohára sa rozhodne v noci z piatka na sobotu v detroitskej hale Joe Louis Arena.

Výsledok:

Pittsburgh Penguins – Detroit Red Wings 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) – stav série 3:3Góly: 21. J. Staal (Tyler Kennedy, Scuderi), 46. Tyler Kennedy (Talbot, Fedotenko) – 49. Draper (Ericsson, Lidström) Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:26. Rozhodovali: McCreary, Joannette – Morin, Miller. Diváci: 17 132.

Zostavy:

Pittsburgh: M.-A. Fleury – Scuderi, Gill, Gončar, Orpik, Letang, Eaton – Fedotenko, Malkin, Talbot – Guerin, Crosby, Kunitz – Tyler Kennedy, J. Staal, Cooke – Sýkora, Pascal Dupuis, C. Adams. Detroit: Osgood – Rafalski, Lidström, Stuart, Kronwall, Lebda, Ericsson – HOSSA, Filppula, Franzén – Cleary, Zetterberg, Daciuk – Samuelsson, Helm, Holmström – Maltby, Draper, Hudler.