Webnoviny - Svet

Di Grassi a Glock v kokpitoch Virgin Racing

WEBNOVINY.SK

LONDÝN 15. decembra (WEBNOVINY) – Nový tím formuly 1 so sponzorským menom Virgin Racing, za ktorým sa skrýva britské zoskupenie Manor, angažoval za jazdcov pre svoju premiérovú sezónu v šampionáte Lucasa Di Grassiho a Tima Glocka. Spoločne s brazílsko-nemeckou dvojicou pilotov v utorok predstavil Manor aj svojho hlavného sponzora, ktorým je spoločnosť Virgin. Podľa šéfa Virginu Sira Richarda Bransona bude mať jeden zo štyroch nováčikov najnižší rozpočet v 13-člennom poli účastníkov seriálu. Operovať bude so 40 miliónmi libier. Virgin Racing v ročníku 2010 bude debutovať spoločne s USF1, Camposom a Lotusom. Okrem toho k licenciám prišli rôznymi cestami aj Sauber a Mercedes.

Testy nového monopostu z dielne Manoru by sa mali začať v závere januára. „Každú noc ma prenasleduje otázka, ako sme sa sem vlastne dostali. Pomohli nám obmedzenia rozpočtov, teraz už niet cesty späť. Sme nové deti na ulici a musíme si zaslúžiť naše miesto na štartovej čiare,“ povedal šéf Virgin Racing John Booth.

Podiel v britskom tíme má od pondelka aj banková skupina Lloyds, ktorá zaň cez svoj fond LDC zaplatila 10 miliónov libier.

SITA, AP, AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM