Diana Krall v novembri po prvý raz zaspieva v Bratislave

WEBNOVINY.SK

Webnoviny -

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Džezová pianistka, skladateľka a speváčka Diana Krall 12. novembra po prvý raz vystúpi na Slovensku. Jej fanúšikovia a fanúšičky sa môžu, okrem iného, tešiť na piesne z jej ostatného albumu Quiet Nights, ktorý vyšiel koncom marca tohto roku.

Diana Krall sa narodila 16. novembra 1964 do muzikantskej rodiny v kanadskom meste Nanaimo v provincii Britská Kolumbia. Už ako štvorročná si sadla za klavír, ktorý ju okúzlil tak, že sa už od neho nepohla. Na strednej škole začala hrávať v malej džezovej skupine a ako 15-ročná už pravidelne vystupovala v miestnych reštauráciách. Ako 17-ročná získala na vancouverskom medzinárodnom džezovom festivale štipendium na Berklee College of Music v Bostone. Od roku 1990 žije v New Yorku. V roku 1993 vydala svoj debutový album s názvom Stepping Out. Svoju prvú nomináciu na cenu Grammy si vyslúžila tretím albumom All for You: A Dedication to the Nat King Cole Trio (1996), ktorý zotrval celých 70 týždňov v džezovom rebríčku Billboardu. Ďalšiu nomináciu na Grammy získala hneď za ďalší album – Love Scenes (1997). V roku 1999 už Grammy získala – v kategórii Najlepší džezový spevácky výkon, za album When I Look In Your Eyes (1999). V roku 2002 nasledovala nominácia za spoluprácu na piesni Better Than Anything Natalie Cole a zisk druhej ceny Grammy za nahrávku Live in Paris v kategórii Najlepší spievaný džezový album. Ďalšie nominácie si vyslúžila v rokoch 2005 a 2007. Diana je obdivovateľkou Nata Kinga Colea, na ktorého nadväzuje vo svojej tvorbe spievaného džezu. Často ju však označujú aj za nasledovníčku Franka Sinatru. V decembri 2003 sa Diana Krall vydala za britského hudobníka Elvisa Costella. Ich synovia – dvojičky Dexter Henry Lorcan a Frank Harlan James, sa narodili 6. decembra 2006 v New Yorku.

Ako informovala stránka ticketportal.sk, slovenským fanúšikom a fanúšičkám Diana Krall zaspieva 12. novembra v bratislavskej Incheba Expo Aréne. O dva týždne neskôr – 26. novembra, sa na ňu môžu tešiť v pražskom Kongresovom centre.

SITA</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.