Webnoviny - Svet

Diváci Zity na krku sa môžu tešiť na druhú sériu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Televízia Markíza cez víkend oficiálne ukončila výrobu prvej 15-dielnej série sitkomu Zita na krku.

Seriál bude mať od nového roka svoje pokračovanie. Pre agentúru SITA to potvrdila riaditeľka programových služieb TV Markíza Silvia Porubská.

„Sitkom má veľký potenciál. Vedeli sme, že niektoré veci chcú čas. Treba im dať priestor, aby rástli, aby si diváci zvykli, obľúbili si postavy a stotožnili sa s dejom,“ vysvetlila.

Televízia dosiaľ odvysielala päť častí, ktoré pozitívne hodnotia aj ich hlavní protagonisti. „Do tohto projektu som vchádzala na nejakej nulovej rovine a myslím si, že sme skončili v pluse a nie v mínuse, takže som spokojná,“ zhodnotila svoje premenené očakávania seriálová Zita Helena Krajčiová. S pomerne svojskou a výraznou postavou ju spája odvaha. „Niekedy sa prejavuje smelo, zariskuje a to sa mi na nej páči. Občas aj ja robím nejaké smelé veci,“ dodala.

Herec Dušan Cinkota sa po čase vrátil do pracovného tempa. „Je to super. Opäť som doma, opäť som v pracovnom víre a myslím si, že to nebol krok vedľa,“ zhodnotil svoje pocity po dokončení nakrúcania prvej série. V seriáli stvárňuje právnika Marka, strohého suchára milujúceho poriadok. „Máme toho dosť veľa spoločného, akurát ja som vtipnejší. Je poriadkumilovný, dôsledný, detailista, možno nie je taký maximalista, ako som v skutočnosti ja, pretože mňa baví odkrývať nové veci. Tak isto mám poriadok doma, knižky mám zoradené podľa veľkosti, a tak sa mi to páči,“ prezradil Cinkota.

Televízia Markíza do svojho pôvodného sitkomu okrem Heleny Krajčiovej a Dušana Cinkotu obsadila hercov Zuzanu Fialovú, Ľuboša Kostelného, Janu Oľhovú a Olivera Oswalda. Zita na krku sa vysiela v priamej konkurencii so sitkomom TV Joj Hoď svišťom.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM