Webnoviny - Svet

Djokovič nastoľuje deľbu práce, s Vajdom asi už iba v Európe

WEBNOVINY.SK

LONDÝN 27. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský tenisový tréner Marián Vajda asi bude viesť Srba Novaka Djokoviča už iba na čiastočný úväzok. „Skúsime sa dohodnúť, kto kde bude so mnou pracovať. V princípe, myslím si, budem robiť s Toddom Martinom, keď pôjdem do Ameriky, a s Mariánom počas pobytov v Európe,“ vysvetlil tretí hráč svetového rebríčka ATP Djokovič pre The Independent.

Tridsaťdeväťročný Martin pribudol do Belehradčanovho zázemia koncom augusta ako konzultant. Srbské médiá vtedy odhadovali, že pre Vajdu je imperatívom dobrý výsledok zo záverečného grandslamového turnaja sezóny US Open v New Yorku aspoň v podobe prieniku do finále, ak chce zotrvať vo funkcii. „Nole“ síce napokon prehral medzi najlepšími štyrmi, žiadny dramatický rez sa však nekonal.

O prínose i limitoch Todda Martina 22-ročný šampión z melbournských grandslamových Australian Open 2008 Djokovič skonštatoval: „Má veľa povinností. Je stále veľmi aktívny a okrem toho má tri deti. Ťažko sa nám teda hľadá čas, ale zatiaľ to funguje. Napríklad som si dosť zlepšil slajz. Mám teraz pestrejší úderový register a zdvihlo mi to sebavedomie. Bol som dobrým obranárom a hráčom od základnej čiary, momentálne sa však už usilujem uľahčiť si život volejmi a častejšími prechodmi k sieti. Chce to však prácu, prácu, prácu – ako všetko v živote. Azda sa raz dostanem do rozpoloženia, že takýto štýl bude súčasťou mojej rutiny bez toho, aby som si to uvedomoval.“ Vo všeobecnejšej rovine úradujúci majster sveta zo Šanghaja uviedol: „Todd prispieva skvelými poznatkami i skúsenosťami a veľkou chladnokrvnosťou. Je veľmi pozitívne nastavenou osobou, čo sa mi páči. Ja som skôr temperamentný typ. Prejavujem emócie dokonca aj na tréningoch. Keď som frustrovaný, hádžem raketu. Spočiatku som v takých prípadoch mal obavy, ako na to on zareaguje. Vždy však povedal jediné: ´Ten úder pred chybou bol dobrý. Stavaj na tom.´ Snaží sa vidieť najmä klady, čo je výborné. Vniesol do nášho tímu osvieženie.“

Finalista Australian Open 1994 a US Open 1999 Martin bude v novembri pri Djokovičovi v Bazileji i Paríži – Bercy, zrejme však nie aj na londýnskom koncoročnom šampionáte, referuje The Independent.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM