Monika Földešiová Hokej

Dnes proti Kanade Hamerlík, súper bez tréningu!

Dnešným súbojom proti kanadskému favoritovi sa štartujú pre slovenskú reprezentáciu Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2012. Družstvo sa pod taktovkou nového trénera Vůjtka na svoj štart pripravilo aj včerajším tréningom, Kanada svoj tréning nepodst

Celkovo 21 mien obsahovala oficiálna súpiska slovenskej reprezentácie v deň otvorenia 76. hokejových MS, ale o pár hodín na ňu pribudol ďalší hráč. Počet obrancov na osem doplnil Michal Sersen, ako dvojička ku Kristiánovi Kudročovi do štvrtej formácie. Na piatkový úvodný zápas helsinskej A-skupiny realizačný tím nominoval do bránky Petra Hamerlíka.

Výprava mala v dejisku šampionátu 25 hráčov a v čase zápasu proti Kanade sa očakával prílet Michala Handzuša. Keďže každý tím na MS má po novom možnosť zapísať 25 hráčov (3 brankári + 22 korčuliarov), je zrejmé, že jeden zo slovenských členov bude mať v rukách „Čierneho Petra“. Teda jeden z dvojice útočníkov Marek Hovorka – Rastislav Špirko. Vo štvrtok, v predvečer štartu MS na úvodnom zasadnutí direktoriátu turnaja museli všetky výpravy uviesť minimálne súpisky s dvoma brankármi a pätnástimi korčuliarmi. To sa oproti minulosti ani v novom formáte šampionátu nezmenilo. Ani to, že hráč môže zasiahnuť do zápasu, ak je dopísaný najneskôr dve hodiny pred úvodným vhadzovaním.

Slovenskí hokejisti po štvrtkovom prvom tréningu absolvovali v piatok skoro predpoludním rozkorčuľovanie na tréningovej ploche Hartwall Areeny. Kanada sa tejto možnosti vzdala, úvodné buly zápasu stanovili na 16.15 miestneho času (15.15 SELČ). „Javorovým listom“ vedeným ako domácim prisúdili tmavé (červené) dresy, Slovákom bledšie (biele). //„V našom tíme nemáme vážnejšie zdravotné problémy. Všetci sa už tešia na prvý zápas, ale trochu sa aj obávajú, ako to dopadne. Je na nás tréneroch, aby sme do nich dostali dôveru. Musia cítiť, že dobre natrénovali a že sú silný kolektív. Včera sme si pozreli nedávny prípravný zápas Kanady so Švajčiarskom, rozobrali sme si ho a rozdali sme zopár rád a pokynov. Do bránky pôjde Hamerlík,“ //zdôraznil tréner Vladimír Vůjtek.

Slovenský kapitán Zdeno Chára vzbudzuje v dejisku MS záujem médií. Snaží sa však vystupovať nenápadne a skromne. **„Rozhodnutie trénerov o mojom kapitánstve je pre mňa poctou. Úspech sa však posnažíme dosiahnuť spoločnými silami a kapitánske céčko neberiem ako nejakú výsadu. Kapitáni sú aj Miro a Dominik,“ **povedal Chára. Jeho asistenti naozaj „preskákali všeličo“. Miroslav Šatan bol kapitánom všetkých medailových úspechov slovenského A-tímu v jeho histórii. Dominik Graňák je na deviatom šampionáte a odohral 124 reprezentačných zápasov, čo je po Šatanovi druhý najvyšší počet z hráčov terajšieho výberu.

Pravdepodobná zostava SR:
Hamerlík – Chára, Graňák, Tomáš Starosta, Vydarený, Sekera, Baranka, Sersen, Kudroč – Hossa, Tomáš Kopecký, Radivojevič – Šatan, Surový, Hudáček – Miklík, Mikúš, Tatar – Haščák, Bližňák, Bartovič

global24/tasr foto: tasr

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM