Správy Zo Slovenska

Do bratislavských ulíc vybehnú "anjeli". Nápomocní budú najmä turistom

Dobrovoľník Tourist Angels má mať viac ako 18 rokov, mladší musia mať iba súhlas rodiča.

Ilustračný obrázok k článku Do bratislavských ulíc vybehnú "anjeli". Nápomocní budú najmä turistom
5
Galéria
Zdroj: TASR

V Bratislave budú aj počas leta fungovať dobrovoľníci – navigátori. Dobrovoľníci budú mať na sebe oblečené tričká označené logom Tourist Angels, kde písmeno „i“ bude zvýraznené, aby evokovalo možnosť získania informácií. Projekt realizuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) v spolupráci s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB).

Projekt už otestovali

Projekt Tourist Angels úspešne otestovali v Bratislave počas tohtoročnej Veľkej noci. Dobrovoľníci boli na strategických turistických miestach v hlavnom meste, pomáhali turistom dostať sa do cieľa. Tak to bude aj počas leta.

„Najväčšia koncentrácia turistov prichádzajúcich do hlavného mesta je práve v lete, preto chceme pokračovať v projekte každú sobotu od júna do septembra,“ vysvetľuje Michaela Bagalová z BDC. Dobrovoľník Tourist Angels má mať viac ako 18 rokov, mladší musia mať iba súhlas rodiča. Mali by dobre poznať hlavné mesto, pamiatky, galérie, múzeá, divadlá, ale aj kiná a reštaurácie. Taktiež to, ako funguje bratislavská MHD, a podmienkou je tiež, aby sa dorozumeli po anglicky.

Prax pre študentov

„Dobrovoľníci získajú cenné skúsenosti, stretnú nových ľudí, získajú zaujímavé kontakty a zdokonalia sa v cudzom jazyku. Program je ideálnou praxou pre študentov cestovného ruchu,“ skonštatovala Bagalová. Po tom, ako sa dobrovoľníci prihlásia do programu, absolvujú zaškolenie. Záujemcovia môžu získať viac informácií na webe https://www.dobrovolnictvoba.sk/.

Turisti v Starom Meste
5
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM